Silopi Kaymakamından Şırnak gazeteciler ve yazarlar cemiyetine ziyaret

Şırnak’ın Silopi ilçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve Kaymakam adayı Kübra Eroğlu Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (ŞIRGAY)’ı ziyaret etti. Kaymakam Can Kazım Kuruca ve kaymakam refiki Kübra Eroğlu’nu kapıda karşılayan ŞIRGAY Cemiyet Başkanı Halil Azizoğlu ve yönetim kurulu üyeleri cemiyette bir süre sohbet etti. Ziyarette bölgenin can damarı olan Habur Sınır Kapısı ile ilgili […]

Silopi Kaymakamından Şırnak gazeteciler ve yazarlar cemiyetine ziyaret
Silopi Kaymakamından Şırnak gazeteciler ve yazarlar cemiyetine ziyaret
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma7 Haziran 2022 10:18

Şırnak’ın Silopi ilçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ve Kaymakam adayı Kübra Eroğlu Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti (ŞIRGAY)’ı ziyaret etti.

Kaymakam Can Kazım Kuruca ve kaymakam refiki Kübra Eroğlu’nu kapıda karşılayan ŞIRGAY Cemiyet Başkanı Halil Azizoğlu ve yönetim kurulu üyeleri cemiyette bir süre sohbet etti. Ziyarette bölgenin can damarı olan Habur Sınır Kapısı ile ilgili sorun ve sıkıntıların yanı sıra çözüm önerilerine değinildi.

Irak’a ihracat yapan iş adamlarının geçişlerde öncelik sağlanması için tanıtım kartı uygulamasının hayata geçirilmesinin önerildiği ziyarette, ilçede yapılan yatırımlar ve eğitim alanında da görüş ve fikirlere yer verildi.

Bölgedeki kültürel zenginliklerin dile getirildiği ziyarette yöre insanının misafir perverliği konularına değinildi.

Bir saat süren görüşmenin ardından yapılan ziyaret için Şırnak Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti başkanı Halil Azizoğlu Kaymakam ve refikine teşekkür etti.   Şırnak AJANS / ŞIRGAY