Avustralya Büyükelçisi Brown, CHP Şırnak İl başkanlığını ziyaret etti

Avustralya Büyükelçisi Marc İnnes –Brown, Cumhuriyet Halk Partisi CHP Şırnak İl Başkanı Cangir Bilin ile bir araya geldi. Şırnak AJANS – Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Marc İnnes-Brown, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şırnak İl başkanlığını da ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyarette İnnes- Brown’u, İl Başkanı Cangir Bilin karşıladı. Şırnak Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında saat […]

Avustralya Büyükelçisi Brown, CHP Şırnak İl başkanlığını ziyaret etti
Avustralya Büyükelçisi Brown, CHP Şırnak İl başkanlığını ziyaret etti
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma4 Mart 2021 13:54

Avustralya Büyükelçisi Marc İnnes –Brown, Cumhuriyet Halk Partisi CHP Şırnak İl Başkanı Cangir Bilin ile bir araya geldi.

Şırnak AJANS – Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Marc İnnes-Brown, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şırnak İl başkanlığını da ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleşen ziyarette İnnes- Brown’u, İl Başkanı Cangir Bilin karşıladı.

Şırnak Cumhuriyet Halk Partisi İl Binasında saat 12:30’da ; Şırnak CHP İl Başkanı Cangir BİLİN İle, Avustralya Büyük Elçisi Marc Innes-Brown   bir araya geldi. Basına kapalı olarak yapılan görüşmede;

arşiv -Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şırnak İl başkanı Cangir BİLİN

Avustralya Büyük Elçisi Marc Innes-Brown’in sorularına Şırnak il Başkanı Cangir BİLİN tek tek cevap verdi.CHP olarak Şırnak İl ve İlçelerinde partinin şimdiki ve eski durumları soruldu; 

İl başkanı Bilin;Eskiye nazaran CHP olarak çok ilerlemiş durumdayız. Bu ilerlemeyi toplumumuzda, her hangi bir, dil, din, ırk ve mezhep ayrımı yapmadan, köy köy, kasaba kasaba, aile ziyaretleri yaparak, yılmadan, usanmadan halkımızı bilinçlendirerek yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Halkımızı arkamıza aldığımızda gerçekleştiremeyeceğimiz hiçbir şeyin olamayacağı bilinciyle hareket ediyoruz. Bunun verimini de halkımızı bilinçlendirerek alıyoruz, almaya devam edeceğiz..

Halkın en büyük sorunu yapılmayan YATIRIM ve İŞSİZLİK..

Şırnak ili olarak en büyük sorunumuz, Coğrafi konumumuz ve politik konumumuz gereği yatırım alamıyoruz. Yatırım olmayan bir yerde işsizlik hat safhada olacağından, Halkımızın öncelikli en büyük sorunu işsizlik, halkımız aç, ekonomik yönden çok kötü durumda, işsizlik hat safhada,  İlimizin yaklaşık olarak %80’lik bölümü evine ekmek götüremeyecek durumda ve Eğitim şu an için çok kötü durumda. İşsizlikten dolayı halkımızın bir bölümü batıya göç etmek zorunda kalıyor. Durumları çok perişan.. Şırnak İlinin tüten tek bacası Habur Sınır Kapısı olup, onda da esnaf ve yolcular  Irak’a gidiş gelişte  Pandemi den dolayı $50 dolar test parası vermektedir. Buda hem yolcu, hem de esnaf için büyük bir yük ataşehir escort oluşturmaktadır.

Güvenlik Durumu ;

Şu an için bölgemizde, eskiye nazaran güvenlik konusunda fazla bir sorun bulunmamakta olup, her an ne olacağı belli olmayan bir durum mevcut, gerek Suriye, gerek Irak ve gerekse İran’da yaşanan olaylardan halk tedirgin durumda..

Çiftçi ve Üretim Sorunu;

Bölgemizin Coğrafi konumundan kaynaklanan iklim gereği, tarım arazisi olarak il genelinde az olan tarım arazilerimizde; Devletimizden gerekli Mazot desteği olsun, Gübre Desteği Olsun, Sulama için Elektrik desteği yeteri kadar alınamadığı için; Gerek tohum, gerek gübre ve mazot fiyatlarının pahalı olmasından dolayı Çiftçilerimiz yetiştirdikleri ürünlerinden başa baş veya zarar etmektedirler. Bölgeye özgü özel desteklerin verilmesi gerekir. Aksi takdirde Tarım bitme noktasına gelmiştir.

Başkan Cangir Bilin; Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’na güvencemiz sonsuzdur

Halkın erken seçimlere veya olası bir seçime karşı tavrı nedir sorusuna, İl başkanı Bilin; Halkın tavrı tabi ki seçimin hemen yapılmasından yanadır. diyerek cevap veren başkan Bilin konuşmasının devamında, Cumhuriyet Halk Partisi olarak; Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU önderliğinde, Kuzey-Güney, doğu-batı demeden her hangi bir, ırk, din, dil, mezhep ayrımı  yapmadan; kardeşçe; Halkımız için, halkımızın ve ülkemizin yararına ne varsa, halkımızla birlikte, omuz omuza o eksikleri tamamlayacağımızı, Ülkemizi güçlü bir ülke halinde getirmek için gece/gündüz demeden çalışacağız. Türkiye’yi dış borçlardan kurtarmak, Yatırım Ülkesi Halinde getirmek, Ekonomiyi düzeltmek, Eğitim Seviyesini Yükseltmek, Gerçek Demokrasiyi getirmek, Adaleti ve Hukuku sağlamak ve hepsinden önemlisi Doğacak Her Çocuğumuzun borç yükünü azaltmak hatta silmek için, canla, başla, gece gündüz demeden 7/24 olarak; Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU önderliğinde çalışacağız. Sayın Genel Başkanımız Kemal KILIÇDAROĞLU’na güvencemiz sonsuzdur.  Sesimizi Tüm Halkımıza Duyuracağız diyerek sözlerine son verdi. Dedi.

Şırnak AJANS