Engellilerin aracını ücretsiz tamir eden ustaya Akü bağışı

ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinde engellilerin arızalanan araçlarını ücretsiz tamir eden Mahmut ustaya Silopi Engelliler derneğinden Akü bağışı yapıldı. 7 yaşında Sümeyye adında engelli kız çocuğu babası olan Mahmut Tatar daha evvel engellilerin  araçlarını tamir etmekte büyük zorluklar yaşadıkları için araçları ücretsiz tamir etmeye karar verdiğini söylemiş ve en büyük sıkıntılarının da akü olduğunu dile getirmişti. Akülü […]

Engellilerin aracını ücretsiz tamir eden ustaya Akü bağışı
Engellilerin aracını ücretsiz tamir eden ustaya Akü bağışı
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma25 Eylül 2018 11:58

ŞIRNAK’ın Silopi ilçesinde engellilerin arızalanan araçlarını ücretsiz tamir eden Mahmut ustaya Silopi Engelliler derneğinden Akü bağışı yapıldı.

7 yaşında Sümeyye adında engelli kız çocuğu babası olan Mahmut Tatar daha evvel engellilerin  araçlarını tamir etmekte büyük zorluklar yaşadıkları için araçları ücretsiz tamir etmeye karar verdiğini söylemiş ve en büyük sıkıntılarının da akü olduğunu dile getirmişti.

Akülü araçlarda en çok sorun ve sıkıntı araçlara takılı olan Akünün bitmesi veya arıza yapmasından kaynaklı ve Aküleri de özel olduğundan şarj etme imkanı bulunamadığını o yüzden sıfır akülerle değiştirmek zorunda kalıyoruz diyerek dile getirmiş olan Engelli babası olan Mahmut Tatar’ın bu seslenişine cevap Silopi Engelliler Yardımlaşma, Dayanışma ve Destekleme Derneği Başkanı Abdullah Süer’den geldi.

Engelliler derneği başkanı kendi imkanlarıyla aldığı aküleri teslim etmek üzere Silopi Kızılay şube başkanı Kemal Türkan’ı da alarak aküleri teslim etti.  Başkan Süer;Biz bu aküleri kendi imkanlarımızla aldık ve ümit ederim ki imkanları olan vatandaşlarımız da akü konusunda Mahmut ustamıza yardımcı olurlar.” diye konuştu.

Silopi Kızılay şube başkanı Kemal Türkan da imkanları dahilinde her türlü yardım ve destek vereceklerini dile getirdi.