IKBY Bakanı Aydın Maruf İstanbul’da Lider iş insanları ile buluştu

Uluslararası iş insanları derneği LEADERS’in düzenlemiş olduğu Lider iş insanları buluşması istanbul’da gerçekleşti. Türkiye’nin birçok kentinden katılımın sağlandığı buluşmaya Irak’tan da Bakan düzeyinde katılım sağlandı. Irak Kurdistan Bölgesel Yönetiminin ilk ve tek Türkmen bakanı olan Irak Türkmen Cephesi Merkez Yürütme Üyesi aynı zamanda Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan Aydın Maruf’ta heyeti ile birlikte katılım […]

IKBY Bakanı Aydın Maruf İstanbul’da Lider iş insanları ile buluştu
IKBY Bakanı Aydın Maruf İstanbul’da Lider iş insanları ile buluştu
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma4 Eylül 2023 09:58

Uluslararası iş insanları derneği LEADERS’in düzenlemiş olduğu Lider iş insanları buluşması istanbul’da gerçekleşti. Türkiye’nin birçok kentinden katılımın sağlandığı buluşmaya Irak’tan da Bakan düzeyinde katılım sağlandı.

Irak Kurdistan Bölgesel Yönetiminin ilk ve tek Türkmen bakanı olan Irak Türkmen Cephesi Merkez Yürütme Üyesi aynı zamanda Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan Aydın Maruf’ta heyeti ile birlikte katılım sağladı.

Uluslararası iş insanları derneği LEADERS öncülüğünde ikincisi düzenlenmiş olan kahvaltı buluşmasının ardından LEDARS üyelerinden uluslararası güvenlik alanında iş partnerleri ile bir üst düzey projeye imza atmış olan Avrupa Koruma A.Ş binasında bakan beyin onuruna düzenlenmiş olan kokteylde açıklamalarda bulundu.

Irak Türkmenleri’nin Ankara-Bağdat-Erbil arasında ilişkilerde önemli bir rol üstlendiğini söyledi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Etnik ve Dini Oluşumlardan Sorumlu Bakan ve Irak Türkmen Cephesi Yürütme Kurulu Üyesi Aydın Maruf, her türlü terörle mücadelenin yanı sıra ihracattaki Ankara-Bağdat-Erbil arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekti. Bakan Maruf, iş birliğinin bölgesel barış ve istikrara büyük katkı sağladığın vurguladı.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Irak’a ziyaret gerçekleştiren Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Türkiye-Irak İş Konseyi üyesi aynı zamanda Uluslararası lider iş insanları LEADERS üyesi iş insanı Şaban Karaman’ın yanı sıra Türkiye’de kendi alanlarında lider konumundaki iş insanlarının katılım sağladığı kahvaltı buluşmasına LEADERS adına genel başkan Ergin Erol, genel başkan yardımcıları EN İstanbul A.Ş yönetim kurulu başkanı Ertuğrul Nalbantoğlu, SELFA Güvenlik yönetim kurulu başkanı Sefa Yorulmaz ile diğer yönetim kurulu üyeleri ile iş insanları yoğun ilgi gösterdi.

İstanbul’da düzenlenen ikinci kahvaltı buluşmasının ardından açıklama yapan Uluslararası iş insanları derneği LEADERS genel başkanı Artemis arıtım A.Ş yönetim kurulu başkanı Ergin Erol ; Bu önemli buluşmaya katılarak destek olan Değerli bakanımız Sayın Aydın Maruf’a çok teşekkür ederiz. İş dünyasından ve çok değişik sektörlerden firmaların temsilcileri  bu organizasyona katılarak, Irak ve Turkiye arasındaki iktisadi ve dostluk bağlarının güçlenmesi adına görüş alışverişinde bulundu. Şırnak AJANS/Halil Azizoğlu