Şırnak’ın Cizre kazasında 2 cami ve 3 iş yerine giren 20 yaşında olan hırsız Cizre Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı.
Şırnak AJANS – Cizre kazasında cami ve iş yerlerinden televizyon, ses sistemi ve elektronik eşya çalan 20 yaşındaki hırsız, asayiş büro polisi ekiplerinin amansız takibi neticesi yakayı ele verdi. Edinilen bilgiye göre, M.Ç.’nin (20), Cizre’de dadandığı 2 cami ve 3 iş yerinden televizyon, ses sistemi ve elektronik eşya çaldığı saptadı. Başka suçlardan da sabıkası bulunan M.Ç., Cizre Emniyet Müdürlüğü asayiş ekiplerinin sıkı takibi neticesinde yakalandı.

Üzerinde 13 fişek eroin maddesi ele geçirilen hırsız ile beraber; 8 adet delgi, 1 adet elektrikli testere, 1 adet demir iz ibareli kaynak makinesi ve çeşitli 13 başlık, 1 adet laptop, 1 adet laptop şarj aleti, 1 adet 124 ekran TV, 1 adet TV, 1 adet ses sistemi, 2 adet güvenlik kamerası, 1 adet catpower ibareli spiral makinesi, 1 adet ibaresiz kayıt aleti, 1 adet polygold ibareli şarj aleti, 1 adet amfi, 1 adet ses dağıtım aleti, 1 adet polyester makinesi, 1 adet spiral makinesi ele geçirildi. Yurttaşların korkulu düşü haline gelen M.Ç, emniyetteki işlemlerinin hemen peşinden gönderildiği adli mercilerce gözaltına alınarak cezaevine gönderildi. M.Ç.’nin 2 cami ve 3 iş yerinden çaldığı malzemeler müştekilere sağlam bir şekilde teslim edildi.