Halil AZİZOĞLU /SİLOPİ (Şırnak AJANS)  Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ ile Bahçeşehir Koleji Silopi Kurucusu Mahmut Aybi Şırnak’ta ziyaretlerde bulundu.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan ve Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Emin Erkan ile görüşen Özlem Dağ daha sonra Silopi’ye geçti.

Şırnak Valisi Ali Hamza Pahlivan’ı makamında ziyaret eden Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Özlem Dağ, Kurumsal Gelişim Koordinatörü Gülfem Tandoğan ile Silopi Bahçeşehir Koleji Müdürü Mahmut Aybi, Silopi İlçesinde bulunan Bahçeşehir Kolejinin genel durumu, çalışma ve faaliyetleri hakkında bilgiler paylaşarak vali Pehlivan’a Bahçeşehir kolejlerini tanıtan kitap hediye ederken Şırnak Valisi Pehlivan da Şehri Nuh Şırnak’ı sembolize eden gemi maketi hediye ederek  İlimizde ve bölgemizde eğitime yapılan yatırımların çok değerli olduğunu vurguladı.

Vali Pehlivan, Genel Müdür Dağ, Koordinatör Tandoğan ve Silopi Bahçeşehir Müdürü Aybi’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Silopi Bahçeşehir Koleji tarafından düzenlenen programın açılış konuşmasını yapan Bahçeşehir Kolejleri Genel Müdürü Özlem Dağ Şırnak’ta olmaktan memnun kaldığını söyledi

Şırnak Eğitimini en üs sıralara çıkarmak için herkesin elini taşının altına koymak gerektiğini ifade eden Dağ Bahçeşehir kolejleri olarak Silopi İlçesine büyük bir yatırım yaptıklarını söyledi.

İstanbul yada Şırnak arasında Bahçeşehir kolejleri olarak aralarında hiçbir fark olmadığını belirten Müdür Dağ İstanbulda ve veya Türkiyenin herhangi bir yerinde verilen eğitimin Şırnak ile aynı seviyede olduğunu sözlerine ekledi.

Seminer sonrası Silopideki ulusal basının yerel temsilcileri ile bir toplantı yapan Özlem Dağ,Türkiye de 128 şubesi olan Bahçeşehir Koleji’nin çalışmaları ve Silopi kampüsü hakkında detaylı bilgiler verdi.

Yakın bir tarihte BUEK (Bahçeşehir/Uğur Eiğitim Kurumları)Başkanı sn.Enver Yücel’inde Şırnak’ı ziyaret edeceğini aktaran Özlem Dağ Yerel basını İstanbul’a davet ederek basına çok önem verdiklerini söyledi.