USİAD, Irak Sanayi Odaları Federasyonu İle Bir Araya Geldi

Irak Sanayi Odaları Federasyonu ile görüşen Uluslararası Sanayiler ve İş insanları Derneği (USİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, “Çok verimli bir görüşme  oldu. Türk firmalarının Irak’taki etkinliğini arttırmak üzerine, onların da istekli  olduklarını gördük” dedi. Irak’taki çalışmalarına devam eden USİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç ve yönetimi, son olarak Irak Sanayi Odaları Federasyon Başkanı Adil O.ussein ve […]

USİAD, Irak Sanayi Odaları Federasyonu İle Bir Araya Geldi
USİAD, Irak Sanayi Odaları Federasyonu İle Bir Araya Geldi
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma1 Temmuz 2022 09:54

Irak Sanayi Odaları Federasyonu ile görüşen Uluslararası Sanayiler ve İş insanları Derneği (USİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, “Çok verimli bir görüşme  oldu. Türk firmalarının Irak’taki etkinliğini arttırmak üzerine, onların da istekli  olduklarını gördük” dedi.

Irak’taki çalışmalarına devam eden USİAD Genel Başkanı Nevaf Kılıç ve yönetimi, son olarak Irak Sanayi Odaları Federasyon Başkanı Adil O.ussein ve yönetimi ile bir araya geldi. Görüşmede , Türkiye’den farklı sektörlerde hizmet veren firmaların temsilcisi iş insanları da yer aldı.

Heyetlerin birbirlerine karşılıklı plaket takdim ettiği toplantıda, Federasyon Başkanı O.ussein, Türk şirketlerinin Irak’taki iş fırsatlarından yararlanmasını istedi.

“İŞ BİRLİKLERİNİN ARTTIRILMASI İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDULAR”

Ziyarete ilişkin bilgi veren USİAD Genel Başkanı Kılıç, “İki ülke arasındaki ticaret ve iş birliğini arttıracak bir görüşme gerçekleştirdik. Irak Sanayi Odaları Federasyonu’nun değerli başkanı ve yönetimine bizlere gösterdikleri misafirperverlik ve ilgi çok teşekkür ederiz, kendimizi evimizde gibi hissettik. Türkiye’nin bölgedeki çalışmaları hakkında, muhataplarımıza bilgi verdik. Onlar da Türk şirketlerinin Irak’taki çalışmalarından duydukları memnuniyetleri dile getirerek, iş birliklerinin arttırılması için çağrıda bulundular.

Çok verimli bir görüşme  oldu, Türk firmalarının Irak’taki etkinliğini arttırmak üzerine, onların da çok istekli  olduklarını  gördük. İlerleyen süreçte ikili ilişkilerimiz daha da kuvvetlenerek devam edecek ve Türkiye’nin Irak ile olan ticari ilişkilerine katkı sunmaya devam edeceğiz “dedi.

ÖZEL SEKTÖRÜN GELİŞMESİ İÇİN ANLAŞMAYA VARILDI

Ayrıca toplantıda bir anlaşmaya da varılarak, özel sanayi sektörüne yönelik sanayi projelerinin geliştirilmesi, rehabilitasyonu ve kurulmasına hizmet etmek üzere Irak Sanayi Odaları federasyonu üyelerine, hızlı vize verilmesi ve işgücü piyasasına uzmanlık ve insan gücü istihdamı sağlanması amacıyla, USİAD tarafından Nasıriye Valiliğine ve Nasıriye Sanayi Şehri içindeki organize sanayi bölgesi ziyaret edildi.  Şırnak AJANS / Halil Azizoğlu