Türkmen Reform Partisi 17. yıldönümünü yarın Erbil’de kutlayacak

Irak Kurdistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Türkmen Reform Partisi Başkan Yardımcısı Muna Kahveci, Türkmen Reform Partisinin 17.yıldönümü münasebetiyle  kutlama etkinliği düzenleneceğini duyurdu. IKBY Parlamento başkan yardımcısı ve Türkmen Reform Partisi Başkan Yardımcısı Muna Kahveci, 25 Mayıs 2022 tarihinde saat 10 ile 14 arasında  Erbil Brusk spor salonundaki etkinlikte tüm siyasi parti ve hareketler […]

Türkmen Reform Partisi 17. yıldönümünü yarın Erbil’de kutlayacak
Türkmen Reform Partisi 17. yıldönümünü yarın Erbil’de kutlayacak
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma24 Mayıs 2022 15:22

Irak Kurdistan Parlamentosu Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Türkmen Reform Partisi Başkan Yardımcısı Muna Kahveci, Türkmen Reform Partisinin 17.yıldönümü münasebetiyle  kutlama etkinliği düzenleneceğini duyurdu.

IKBY Parlamento başkan yardımcısı ve Türkmen Reform Partisi Başkan Yardımcısı Muna Kahveci, 25 Mayıs 2022 tarihinde saat 10 ile 14 arasında  Erbil Brusk spor salonundaki etkinlikte tüm siyasi parti ve hareketler ile Baş konsoloslukların ağırlanacağını bildirdi.

                                                                                                                                                     

MUNA KAHVECİ kimdir ?

Türkmen asıllı Hukuk fakültesi mezunu 42 yaşındaki Muna Kahveci, Irak Kurdistan Parlamentosu Başkan Yardımcılığı ile 2014 yılından beri Türkmen Reform Partisi Başkan Yardımcılığını yürütüyor.  15 yaşından beri siyasette aktif olarak yer alıyor.

Siyasetle 15 yaşından tanışan Muna Kahveci, ilk önce Tarafsız Türkmen Partisi ardından, Türkmen Topluluk Partisi’nde başkanlık, başkan yardımcılığı ve politbüro üyeliği görevlerini yürüttü. Türkmen Topluluk Partisi’nin genel başkanı hayatını kaybedince parti başkanı olarak görev yaptı.

Muna Kahveci, evli  Mahmut (12), Muhammed (7) Mina (6) adında 3 çocuk annesi.        Şırnak AJANS / Halil Azizoğlu