Türkmen Devlet Bakanı Maruf’un Kerkük’e girişi ENGELLENDİ

Türkmen Lider Ali Haşim Muhtaroğlu’nun şehadetinin yıldönümü dolayısıyla Tuzhurmatu’daki törene katılmak üzere yola çıkan Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf Kerkük kontrol noktasında Irak güvenlik güçleri tarafından şehre girişi engellendi. Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf’un ofisinden resmi açıklama yapılarak özellikle şehidi anma töreninde Bakanın engellenmesi uygunsuz ve demokratik dışı olan bu tutumu kınadıklarını ifade […]

Türkmen Devlet Bakanı Maruf’un Kerkük’e girişi ENGELLENDİ
Türkmen Devlet Bakanı Maruf’un Kerkük’e girişi ENGELLENDİ
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma26 Haziran 2022 13:06

Türkmen Lider Ali Haşim Muhtaroğlu’nun şehadetinin yıldönümü dolayısıyla Tuzhurmatu’daki törene katılmak üzere yola çıkan Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf Kerkük kontrol noktasında Irak güvenlik güçleri tarafından şehre girişi engellendi.

Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf’un ofisinden resmi açıklama yapılarak özellikle şehidi anma töreninde Bakanın engellenmesi uygunsuz ve demokratik dışı olan bu tutumu kınadıklarını ifade ettiler.

ŞEHİD Türkmen Lider Ali Haşim Muhtaroğlu

Devlet Bakanı Aydın Maruf’un ofisinden yapılan açıklamada;

Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Aydın Maruf’un, 25 Haziran 2022’de Türkmen Lider Ali Haşim Muhtaroğlu’nun şehadetinin yıldönümü dolayısıyla Tuzhurmatu’da düzenlenen törene katılmak üzere Kerkük kontrol noktasında Iraklı güvenlik güçleri tarafından şehre girişi engellendi. Bu olay, sadece şehidi anmak üzere gerçekleştirilmesi planlanan bir ziyaret sırasında gerçekleşti.

Oluşumlardan Sorumlu Bölge Bakanı Ofisi olarak, bu uygunsuz ve demokratik olmayan tutumu kınıyor, ilgili tarafların bu olaya sessiz kalmalarını ve en kısa sürede failler hakkında yasal işlem başlatılmasını diliyoruz.