Türkiye genelindeki eş zamanlı tatbikata Şırnak’ta katıldı

Şırnak’ta diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kurumlarda “deprem anı, çök-kapan-tutun ve tahliye tatbikatı” gerçekleştirildi. Türkiye genelindeki eş zamanlı tatbikata Şırnak’ta katıldı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen tatbikatlar çerçevesinde Şırnak’ta Diyanete bağlı kurumlarda deprem tatbikatı yapıldı. Şırnak İl Müftülüğünde gerçekleştirilen tatbikat […]

Türkiye genelindeki eş zamanlı tatbikata Şırnak’ta katıldı
Türkiye genelindeki eş zamanlı tatbikata Şırnak’ta katıldı
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma4 Kasım 2022 06:50

Şırnak’ta diyanet İşleri Başkanlığına bağlı kurumlarda “deprem anı, çök-kapan-tutun ve tahliye tatbikatı” gerçekleştirildi. Türkiye genelindeki eş zamanlı tatbikata Şırnak’ta katıldı.


İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen tatbikatlar çerçevesinde Şırnak’ta Diyanete bağlı kurumlarda deprem tatbikatı yapıldı.
Şırnak İl Müftülüğünde gerçekleştirilen tatbikat da 11 kurum 70 personel ve 11 araç katıldı. Senaryo gereği deprem anında siren çalmasıyla öğrencilerin ilk olarak çök-kapan-tutun yöntemi uygulanarak sarsıntının geçmesini beklemeleri sağlandı, ardından deprem sonrası kurum personeli kendilerine gösterildiği şekilde binayı terk ederek, toplanma alanında bir araya geldi.

Tatbikata, Şırnak Valisi Osman Bilgin, İl Emniyet Müdürü Celal Dalman, İl Jandarma Komutanı Murat Bozkurt, Vali Yardımcısı Mehmet Çelik, AFAD İl Müdürü Muzaffer İşlek, kurum müdürleri ve kurum çalışanları katıldı.

Şırnak AJANS