TISİAD;”Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet kabul edilemez”

Şırnak AJANS – Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, 28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, amacı insan sağlığını korumak olan sağlık çalışanlarının uğradığı şiddetin hiçbir şekilde kabul edemeyeceğini belirtti. Başkan Kılıç, “Amacı sağlığa kavuşmak olan hasta ile hastayı sağlığına kavuşturmayı amaçlayan sağlıkçıların bu ortak amaca, şiddetle, baskıyla, zor kullanarak […]

TISİAD;”Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet kabul edilemez”
TISİAD;”Sağlık çalışanlarına yönelik yapılan şiddet kabul edilemez”
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma27 Nisan 2020 20:27

Şırnak AJANS – Türkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Başkanı Nevaf Kılıç, 28 Nisan Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, amacı insan sağlığını korumak olan sağlık çalışanlarının uğradığı şiddetin hiçbir şekilde kabul edemeyeceğini belirtti.

Başkan Kılıç, “Amacı sağlığa kavuşmak olan hasta ile hastayı sağlığına kavuşturmayı amaçlayan sağlıkçıların bu ortak amaca, şiddetle, baskıyla, zor kullanarak değil, karşılıklı iyi niyet ve saygı çerçevesinde çalışılarak ulaşılması gerekliliğini vurgulamak için 28 Nisan ‘Sağlıkçıya Şiddete Hayır Günü’ olarak ilan edildi. Sorunsuz bir hasta-sağlıkçı ilişkisinde en önemli konu karşılıklı saygı çerçevesinde doğru bir iletişimin kurulmasıdır. Verilen hizmet empati ve hoşgörü sayesinde hızlanacak ve daha kaliteli hal alacaktır” ifadelerini kullandı.