Şırnak’ın Cizre Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, Spor Lisesinin ön müracaatlarına katılan talebelerle bir araya gelerek kendilerine muvaffakiyet diledi.


Şırnak AJANS – Cizre’de 2020-2021 eğitim-öğretim seneninde eğitime açılacak olan Spor Lisesi talebe alımı için ön müracaatları almaya başladı. Cizre Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, ön müracaat kayıtları için spor salonuna gelen talebelerle bir araya gelip başarılar diledi.

İke, “Cizre’de genç nüfus fazla olduğu için doğru bir şekilde yönlendirilmeleri gerekir. Bu gençleri doğru kanalize etmek, spora olan alaka ve kabiliyetlerini üst düzeye çıkarmak hesabına Spor Lisesi koşuldu. Böylelikle talebelerimizin seçenek edebileceği okul türlerine, bir de Spor Lisesini kazandırarak Cizre’deki eğitim çıtasını yükselttik. Bu gençliğimizi ve geleceğimizi güçlendirecektir” diye konuştu.


Spor Lisesi Müdürü Behzat Moran ise “Bizler de parkurda koşan talebeler kadar heyecanlıyız. Bu heyecanımızı muasır, sıhhatli, sosyal, mesuliyet şuuru yüksek ve vatanperver sporcuların yetişmesi için harcamalıyız. Talebeler bu lise sayesinde keşfedilerek kendi dalında uzmanlaşıp başarılı olacaklardır. İnanıyoruz ki burada yetişecek sporcular, şehrimizi ve ülkemizi milli ve beynelmilel spor müsabakalarında temsil edecek düzeyde olacaktır” dedi.