Sosyal Yardımlaşma Vakfının yeri DEĞİŞTİRİLMELİ !

ŞIRNAK AJANS- Feci kazanın ardından tepkiler çığ gibi büyüyor; Sosyal Yardımlaşma Vakfının yeri DEĞİŞTİRİLMELİ ! Silopi ilçesinde Taybet Boynuz (33), yolun karşı tarafına geçerken, bir TIR’ın çarpması sonucu yaşamını yitirdi. Feci kazanın ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal Yardımlaşma Vakfı nın İpekyolu üzerinde olmasından ve Silopi’de bulunan 9 mahalleden 7 sinin yolun karşı tarafında olduğundan […]

Sosyal Yardımlaşma Vakfının yeri DEĞİŞTİRİLMELİ !
Sosyal Yardımlaşma Vakfının yeri DEĞİŞTİRİLMELİ !
  • Yayınlanma6 Aralık 2017 07:17

ŞIRNAK AJANS- Feci kazanın ardından tepkiler çığ gibi büyüyor; Sosyal Yardımlaşma Vakfının yeri DEĞİŞTİRİLMELİ !

Silopi ilçesinde Taybet Boynuz (33), yolun karşı tarafına geçerken, bir TIR’ın çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Feci kazanın ardından tepkiler çığ gibi büyüyor. Sosyal Yardımlaşma Vakfı nın İpekyolu üzerinde olmasından ve Silopi’de bulunan 9 mahalleden 7 sinin yolun karşı tarafında olduğundan dolayı tehlikeli yol geçişleri süreklilik arz ettiğinden kurumun yerinin değiştirilmesi gerektiği..

Silopi’de İpekyolu’nda seyir halindeki Salih Kart yönetimindeki 42 AJL 82 plakalı TIR, yolun karşı tarafına geçmeye çalışan Taybet Boynuz’a çarptı. Ağır yaralanan Taybet Boynuz, çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Silopi Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak, Taybet Boynuz burada tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. Sürücü Kart’ın gözaltına alındığı kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Sosyal Yardımlaşma Vakfının yeri DEĞİŞTİRİLMELİ !

Feci kazanın ardından şahsi sosyal paylaşım sayfasında açıklama yapan Silopi’li Mali Müşavirlerden İbrahim Dokumacı; Silopi Sosyal ve yardımlaşma vakfı nın yeri çok tehlikeli bu günkü kaza bir daha göstermiştir ki bu vakfın yerinin değiştirilmesi lazım çünkü her gün yüzlerce bayan karşıya geçmek için tehlikeler atlatıyor Silopi nin Adliye tarafında 7 mahalle vakıf tarafında yani yolun aşağısında 2 mahalle var. Sayın yetkililerin bir daha böyle kazaların yaşanmaması için bir an önce vakfın yerini değiştirmelerini istiyoruz yoksa bu kazaların vebali bir nevi sizlerinde bir payı olacaktır. Diyerek tepkilerini dile getirdi.