Şırnak’ta ilkokul öğrencileri Vali ile 112 kriz masasına oturdular

Şırnak merkezde bulunan 112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı Şırnak valisi Osman Bilgin başkanlığında gerçekleştirildi. Vali, minik öğrenciler ile 112 kriz masasına oturdu. Brifing niteliğinde sunum yapan Şırnak 112 Acil Çağrı Merkezi İl Müdürü Erhan TATAR, İlimizin İstatistiklerine ve özellikle asılsız çağrı oranlarına dikkat çektikten sonra, çözüm önerilerini içeren bir eylem planı sunan […]

Şırnak’ta ilkokul öğrencileri Vali ile 112 kriz masasına oturdular
Şırnak’ta ilkokul öğrencileri Vali ile 112 kriz masasına oturdular
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma18 Ekim 2022 12:36

Şırnak merkezde bulunan 112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısı Şırnak valisi Osman Bilgin başkanlığında gerçekleştirildi. Vali, minik öğrenciler ile 112 kriz masasına oturdu.

Brifing niteliğinde sunum yapan Şırnak 112 Acil Çağrı Merkezi İl Müdürü Erhan TATAR, İlimizin İstatistiklerine ve özellikle asılsız çağrı oranlarına dikkat çektikten sonra, çözüm önerilerini içeren bir eylem planı sunan Tatar konuşmasının devamında; Çağrı Merkezimiz acil yardım hizmeti veren tüm kurumların entegrasyonuyla 05.06.2021 tarihi itibari ile 112 Sağlık, 122 AFAD, 155 Emniyet, 156 Jandarma, 177 Orman yangın ve 110 İtfaiye acil çağrı numaralarının 112 çatısı altında birleşmesi sonucunda faaliyetine başlamıştır.

Çağrı Merkezimizde 24/72 vardiya düzeninde 4 grup halinde her grupta 6 personel olmak üzere toplam 24 çağrı karşılama personeli ile görev yürütülmektedir. Bugüne kadar toplam gelen çağrı sayımız 949.526 olup bunların %86,75′ i maalesef asılsız çağrılardan oluşmaktadır. Asılsız çağrıların büyük çoğunluğunun çocuk aramalarından oluştuğu tespit edilmiştir. Bu asılsız oranları düşürmek amacıyla kısa, orta ve uzun vadeli bir eylem planı hazırladık. Hazırlamış olduğumuz eylem planında paydaş kurumlarımızın desteğine ihtiyacımız olacaktır. Diyerek sunumunu bitirdi.

112 Acil Çağrı Merkezi İl müdürü Tatar’ın  çok asılsız çağrılardan mustarip oluşlarını dile getirmesinin ardından Şırnak valisi Osman BİLGİN Asılsız çağrı oranlarının yüksek olmasından dolayı toplumun bu konuda duyarlı ve hassas olmaları için gerekli çalışmaların yapılması talimatını verdi.

Vali Bilgin, 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret eden minik öğrenciler ile kriz masasına oturdu

112 Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Komisyonu Toplantısının ardından Orgeneral Edip Başer İlkokulundan 112 binasını görmek ve tanımak için gelen minikler ile il koordinasyonu eksiksiz olarak kriz masasına oturdular.

112 Acil Çağrı Merkezi binasında gerçekleşen İl Koordinasyon ve Komisyon Toplantısı Şırnak valisi Osman BİLGİN Başkanlığında Gerçekleştirildi.  Vali Bilgin başkanlığında gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Vali yardımcısı Ali Erdoğan,İl emniyet müdürü Cemal Dalman,İl jandarma komutan vekili J.Kd.Alb. Servet Yeğit, 112 Acil Çağrı Merkezi İl Müdürü Erhan Tatar, AFAD müdürü Muzaffer işlek, Orman işletme müdürü ile Sağlık müdür vekili Sağlık müdür vekili katıldı.

İl koordinasyonu minik öğrenciler ile kriz masasında hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra öğrencilerle beraber 112 Acil Çağrı Merkezini gezdikten sonra 112 binasından ayrıldılar. Şırnak AJANS/Halil Azizoğlu