Şırnak’lı Siyasi ve Yöneticilerin Basın Bayramı duyarlılığı

Ak Parti Şırnak İl Başkanlığı il yönetim kurulu üyeleri ile Merkez İlçe Başkanı ve İl Başkanlığı tarafından 24 Temmuz Dünya Gazeteciler ve Basın Bayramı anısına Şırnak mesire alanında etkinlik düzenlenirken, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Sen) Şırnak Şube Başkan Vekili’de Şırnak merkez ve ilçelerinde bulunan basın kuruluşları ve muhabirleri ziyaret edip, gazetecilerle biraraya […]

Şırnak’lı Siyasi ve Yöneticilerin Basın Bayramı duyarlılığı
Şırnak’lı Siyasi ve Yöneticilerin Basın Bayramı duyarlılığı
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma25 Temmuz 2018 08:29

Ak Parti Şırnak İl Başkanlığı il yönetim kurulu üyeleri ile Merkez İlçe Başkanı ve İl Başkanlığı tarafından 24 Temmuz Dünya Gazeteciler ve Basın Bayramı anısına Şırnak mesire alanında etkinlik düzenlenirken, Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Sen) Şırnak Şube Başkan Vekili’de Şırnak merkez ve ilçelerinde bulunan basın kuruluşları ve muhabirleri ziyaret edip, gazetecilerle biraraya gelerek günlerini kutladı.


Ak Parti il yönetiminde bulunan ve aynı zamanda Şırnak’ın tanınmış işadamlarından bulunan Yusuf Som’un da katıldığı etkinlikte işadamı SOM ile  Ak Parti Şırnak İl başkanı İbrahim Halil Erkan mesire alanında hazırlanan mangalın başına geçerek kendi elleriyle basın mensuplarına ızgara yaptı. Başkan Erkan, Kentimizde görev yapan değerli basın mensuplarının bayramını kutlamak adına biraraya geldik. Memleketimize değer katan, sesi ve kulağı olan değerli basın mensuplarımızın 24 Temmuz Basın bayramını kutlarım. dedi.


Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkan Vekili Sabgatullah Anmal, Başkan Yardımcıarı Sefer Göktaş, Ömer Selim Taşar, Sağlık-Sen Şırnak Devlet Hastanesi İşyeri Temsilcisi Tahir Akkuş, yönetim kurulu üyeleri ile beraber, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla Şırnak merkezde bulunan yerel gazeteleri ve Yeni Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Balık’ı ziyaret edip günlerini kutladı.

Anmal, demokrasinin yıkılmaz kalesi basın, meslek ilkesinden taviz verilmeden kamuoyunu aydınlatmanın yanında idarecilerde her türlü sıkıntıya rağmen ışık tutan ve zor bir o kadarda meşakkatli olan gazetecilik mesleğini icra eden bütün gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını tebrik ettiğini kaydetti.


Anmal, “Türk basınında sansürün kaldırılışının yıldönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla Şırnak, Cizre, Silopi, İdil ve Silopi’de faaliyet gösteren yerel gazete sahiplerini, ulusal ve yerel haber Ajanslarında görev yapan gazetecileri ziyaret edip hem günlerini kutladık hem de hasbıhal ettik. Bu duygu ve düşüncelerle gazetecilerin bir gün değil sürekli hatırlanması ve ülkeyi işgal girişimine karşı savundukları milli İrade ilkeleriyle haktan ve haklıdan yana olan halkın safında yer alan gazetecilik mesleğinin daha örgütlü bir meslek olmasını temenni eder, bütün gazetecilerin 24 Temmuz Basın Bayramını kutlarım” diye konuştu.

Yeni Şırnak Gazeteciler Cemiyet Başkanı Cafer Balık ise, Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkan Vekili Sabgatullah Anmal ve yönetim kurulu üyelerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.