Şırnak’ın yetkili sağlık sendikası belli oldu

Şırnak’ta sendika üye tespit mutabakat tutanaklarının açıklanmasıyla kentte yetkili sağlık sendikası Sağlık-Sen olarak belirlendi. Şırnak AJANS – Şırnak’ta Temmuz 2020 ile Mayıs 2021 tarihleri arasında yetkili olacak sendikanın belirlenmesi için sendikaların aza sayılarının tespiti bitirdi. Yapılan sayımla Şırnak’ta sağlık alanında en büyük sendika Sağlık-Sen oldu. Sayım neticenine göre Sağlık-Sen’in 772 üyeye sahip olduğu izah etti. […]

Şırnak’ın yetkili sağlık sendikası belli oldu
Şırnak’ın yetkili sağlık sendikası belli oldu
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma21 Temmuz 2020 13:51

Şırnak’ta sendika üye tespit mutabakat tutanaklarının açıklanmasıyla kentte yetkili sağlık sendikası Sağlık-Sen olarak belirlendi.
Şırnak AJANS – Şırnak’ta Temmuz 2020 ile Mayıs 2021 tarihleri arasında yetkili olacak sendikanın belirlenmesi için sendikaların aza sayılarının tespiti bitirdi. Yapılan sayımla Şırnak’ta sağlık alanında en büyük sendika Sağlık-Sen oldu. Sayım neticenine göre Sağlık-Sen’in 772 üyeye sahip olduğu izah etti. Sağlık-Sen Şırnak Şube Başkanı Gıyasettin Uçaş, üye tespiti ile ortaya çıkan neticelere göre Şırnak şehir genelinde sıhhat iş kolunda Sıhhat-Sen’in yetkili sendika olduğunu söyledi. Şırnak’ta tüm müesseselerden yetkiyi alarak sıhhat ve sosyal hizmet çalışanlarının sesi olmaya devam edeceklerini belirten Ucaş, “Aza sayımızı her geçen gün arttırmaya devam ediyoruz. Hiçbir muvaffakiyet tesadüf değildir bugün yetki emin ellerde ise tüm temsilcilerimizin ve büyük ailemize güvenen her bir azamızın katkısı ile olmuştur bu vesile ile tüm örgütümüze ve büyük ailemizin her bir ferdi olan üyelerimize teşekkür eder yüce Allah’tan muvaffakiyetler dileriz” diye konuştu.