Halil AZİZOĞLU (Şırnak AJANS) – Türkiye genelinde 56 İl’de 128 kampüsü olan Bahçeşehir Kolejinde okuyan öğrenciler İstanbul’da gerçekleşecek olan Matematik olimpiyatlarına katılmak için yollara düştüler.

Ülke genelinden binlerce öğrencinin katılacağı İstanbul Matematik Olimpiyatlarına katılmak üzere Silopi Kampüsünden de 10 öğrenci öğretmenleri eşliğinde istanbul’a haraket etti.

Üç gün sürecek olan İstanbul’da gerçekleşecek olan Bahçeşehir Matematik Olimpiyatlarına binlerce öğrencinin katılması hedefleniyor.

Öğrencilerini Şırnak Şerafattin Elçi Havalimanından İstanbul’a uğurlayan Silopi Bahçeşhir Kurucusu Mahmut Aybi, Matematik dersinde farklı bakış açıları ve muhakeme kurma becerileri olan öğrencilerimizin, matematiksel yetkinliklerini geliştirmeye katkıda bulunmak amacıyla 128 kampüsümüzün katılımı ile her yıl Matematik Olimpiyatlarını düzenlemektedir.  Bu yıl 13-15 Aralık tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak olan Matematik Olimpiyatlarında Silopi Bahçeşehir Koleji olarak 10 öğrencimiz ile ilimizi büyük bir heyecanla temsil edeceğiz. Silopi Bahçeşehir Koleji olarak Ulusal ve uluslararası platformda ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam ediyoruz. Dedi.