Şırnak Valisi Osman Bilgin, Silopi’de İncelemelerde bulunup çözüm için talimat verdi

Şırnak Valisi Osman Bilgin, Silopi ilçesinde incelemelerde bulundu. Tüm gününü Silopi’de geçiren vali Bilgin, gazi ve şehit aile ziyaretleri ile başlayan program gece saat 24;00 civarında iş adamları toplantısı ile bitti. Şırnak valiliğine atandığı ilk günden bugüne sürekli hareket halinde olması ve jet anlık çözümleri ile halkın gündeminde olan jet vali lakaplı Şırnak valisi Osman […]

Şırnak Valisi Osman Bilgin, Silopi’de İncelemelerde bulunup çözüm için talimat verdi
Şırnak Valisi Osman Bilgin, Silopi’de İncelemelerde bulunup çözüm için talimat verdi
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma10 Ağustos 2022 08:03

Şırnak Valisi Osman Bilgin, Silopi ilçesinde incelemelerde bulundu. Tüm gününü Silopi’de geçiren vali Bilgin, gazi ve şehit aile ziyaretleri ile başlayan program gece saat 24;00 civarında iş adamları toplantısı ile bitti.

Şırnak valiliğine atandığı ilk günden bugüne sürekli hareket halinde olması ve jet anlık çözümleri ile halkın gündeminde olan jet vali lakaplı Şırnak valisi Osman Bilgin dün gün boyunca Silopi’de ziyaretler yaptı incelemelerde bulundu çarşıda vatandaşlar ile hasbihal edip akşam saatlerinde başlayan iş adamları ile programı gece yarısına kadar devam etti.

Vali Bilgin Silopi programına Şehit Jandarma Er Mehmet Halil Barkın’ın ile Kıbrıs Gazisi Mehmet Eren’i Silopi’deki evlerinde ziyareti ile start verdi.

Şehit Jandarma Er Mehmet Halil Barkın’ın Bizlere emaneti olan değerli ailesini evinde ziyaret ettim. Diyen Vali Bilgin, Şehidimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailesine sağlık ve afiyetler diliyorum. Dedi.

Kıbrıs Gazisi Mehmet Eren’i Silopi’deki evinde ziyaret edip  Gazimize ve ailesine sağlık ve afiyetler diledi.

Şehit ve Gazi ailelerini ziyaret eden Vali Bilgin, daha sonra 50 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi, 20 üniteli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile 112 Acil Sağlık Hizmetleri binalarının şantiye sahasında incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.

Müteahhitle ilgili sorunları çözüp en kısa sürede İnşaatı tamamlayacağız. Müjdesini vermesinin ardından 2016 yılındaki hendek olayları sırasında tahrip edilen Silopi 3 No’lu Aile Sağlığı Merkezi binasında incelemelerde bulundu. Vali Bilgin ‘’Bina yıkılarak yerine yenisini yapacağız.’’ Dedi.

Hastane ve sağlık ocağındaki incelemelerin ardından Silopi çarşısında vatandaşlar ile hasbihal edip sohbet eden Vali Bilgin esnafların sorun ve temennilerini dinledi.

Silopi ilçesinde yapılacak olan Silopi Güneş Enerjisi Santrali şantiyesine giderek yerinde incelemelerde bulunan Vali Bilgin, 1 MW’lık güneş enerji santralinin çalışmalarını yerinde gördük ve bu tür yatırımların devam edeceğini müjdesini verdi.

2016 yılı hendek yıkımları sonrası TOKİ tarafından Silopi Bersis’te kamu personelleri için yapılan binaları yerinde inceleyerek en kısa zamanda eksikliklerin tamamlanıp kamu kullanımına açılması talimatını verdi.

Günboyu süren inceleme ve ziyaretlerin ardından Silopi’de bulunan 4 yıldızlı bir Otelde Silopi’li iş adamları ile Silopi Ekonomi toplantısını gerçekleştirdi.

Silopi Grand otel çok amaçlı salonda gerçekleşen toplantıda Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Osman Geliş’in kürsüden ve katılımcıların da ifade ettiği Silopi’de sorun ve öneri çözümlerine Şırnak Valisi Osman Bilgin’den talimatlar gecikmedi.

İşte o sorunlardan bazıları;

Habur sorunları, OSB nin alternatif arsaları, Küçük sanayi sitesi, Marangozler ve Mobilyacılar sitesi, Ağaç ve orman kesimleri, Silopi/Cizre yolu, Siopi/Habur yolu ve 7 yıldır kapalı olan  Silopi merkezdeki yollar .

Akşam yemeği ile başlayıp gece saat 24 sularında biten Basına kapalı gerçekleşen toplantı sonrası kısa açıklama yapan Şırnak Valisi Osman Bilgin, Başkanlığımda Silopi Ekonomi Toplantısını gerçekleştirdik.

İş İnsanları ile görüş alışverişinde bulunduk. Silopi’de yapılması gereken ve varsa sorunların tümü not edilerek en kısa zamanda çözüme ulaştırılacak. Daha önceki hendek terör olaylarında güvenlik nedeniyle şehir merkezinde kapatılmış olan tüm cadde ve sokaklar trafiğe açılacak. Silopi’ye yaklaşık 2000 kişilik işçi istihdamı sağlayacak olan Tekstilkent en geç 20 gün içerisinde teslim alınmış olacak. Dedi.

Şırnak valisi Osman Bilgin’in Silopi programına Şırnak İl emniyet Müdürü Cemal Dalman, J.Albay Murat Bozkurt, Vali Yardımcısı Murat Ekinci, Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca, Silopi İlçe emniyet müdürü İzzet Karaduman ve Şırnak Sanayi ve Ticaret odası başkanı Osman Geliş ile kamu-kurum müdür ve yetkilileri eşlik etti. Şırnak AJANS/ Halil Azizoğlu