Şırnak Üniversitesine Engelsiz üniversite ödülü

Şırnak Üniversitesi 2020 senesi engelsiz üniversite ödüllerinde turuncu bayrak ödülü aldı. Şırnak AJANS – Yükseköğretim Heyeti (YÖK), yükseköğretim müesseselerindeki engelli fertlerin mekanlara, eğitsel olanaklara ve sosyo-kültürel etkinliklere ulaşımları noktasında farkındalık oluşturmak ve bu manada yapılan iyi uygulamaları yaygınlaştırmak emeliyle engelsiz üniversiteler ödül merasimi tertip etti. Küresel pandemi nedeniyle video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen törene Ali Çalışma […]

Şırnak Üniversitesine Engelsiz üniversite ödülü
Şırnak Üniversitesine Engelsiz üniversite ödülü
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma2 Temmuz 2020 15:16

Şırnak Üniversitesi 2020 senesi engelsiz üniversite ödüllerinde turuncu bayrak ödülü aldı.
Şırnak AJANS – Yükseköğretim Heyeti (YÖK), yükseköğretim müesseselerindeki engelli fertlerin mekanlara, eğitsel olanaklara ve sosyo-kültürel etkinliklere ulaşımları noktasında farkındalık oluşturmak ve bu manada yapılan iyi uygulamaları yaygınlaştırmak emeliyle engelsiz üniversiteler ödül merasimi tertip etti.

Küresel pandemi nedeniyle video konferans aracılığıyla gerçekleştirilen törene Ali Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi ve Engelli Öğrenci Çalışma Grubu Yürütücüsü Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan ile ödül alan üniversitelerin rektörleri katıldı.

Ödüllerin sahibini bulduğu merasimde Şırnak Üniversitesi Kütüphane ve Belgeleme Daire Başkanlığı yerleşke hudutları içerisinde engelli fertlerin tam, etkin ve eşit katılımını sağlama noktasında yaptıkları çalışmalar hasebiyle YÖK 2020 senesi engelsiz üniversite mekanda ulaşılabilirlik alanında turuncu bayrak ödülüne layık görüldü.