Şırnak 112 Acil Çağrı Merkezi Teyakkuz Halinde

Şırnak Valisi Osman Bilgin başkanlığı koordinesinde, 112 Acil Çağrı Merkezi ve Acil yardım hizmeti veren tüm kurumlar kentte etkili olan kar yağışına karşı olumsuz bir durum yaşanmaması için teyakkuz haline geçti. Son iki gündür etkisini iyice arttıran kar yağışına karşı yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için Şırnak Valiliği, 112 Acil Çağrı Merkezi, AFAD, Şırnak İl Emniyet […]

Şırnak 112 Acil Çağrı Merkezi Teyakkuz Halinde
Şırnak 112 Acil Çağrı Merkezi Teyakkuz Halinde
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma5 Şubat 2023 09:05

Şırnak Valisi Osman Bilgin başkanlığı koordinesinde, 112 Acil Çağrı Merkezi ve Acil yardım hizmeti veren tüm kurumlar kentte etkili olan kar yağışına karşı olumsuz bir durum yaşanmaması için teyakkuz haline geçti.

Son iki gündür etkisini iyice arttıran kar yağışına karşı yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek için Şırnak Valiliği, 112 Acil Çağrı Merkezi, AFAD, Şırnak İl Emniyet Müdürlüğü, Şırnak İl Jandarma ve Şırnak İl sağlık müdürlüğüne bağlı ekipleri teyakkuz haline geçti. 24 saat esasına göre çalışan ekipler kentin her tarafından gelebilecek olumsuz vakalara karşı anında müdahale etmek için teyakkuz halinde olacak.

Şırnak 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Erhan TATAR, “İlimizde başlayan kar yağışından dolayı oluşabilecek olumsuzluklara karşı Valiliğimiz koordinasyonunda, AFAD, Emniyet ve Jandarma birimlerimiz, Karayolları ekiplerimizle koordineli şekilde 112 Acil Çağrı Merkezimiz 24 saat esasına göre teyakkuz halinde çalışıyoruz” diyen Tatar, son 24 saatteki 112 Acil Çağrı Merkezine gelen mahsur kalma, Yol kapanmaları ve trafik kazaları hakkında bilgileri açıkladı.

Beytüşşebap ile Köy yolları ulaşıma kapandı

Kar yağışı dolayısıyla il genelinde 112 Acil Çağrı Merkezimize gelen mahsur kalma, Yol kapanmaları ve maddi hasarlı trafik kazalarına Jandarma, Sağlık, Emniyet, AFAD ve Karayolları ile birlikte koordineli bir şekilde müdahale etmiş olduğumuz operasyonlarda, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesi ile Taşarası köyü arasında yolda kara saplanan kamyonette mahsur kalan 4 kişi, bölgeye sevk edilen jandarma ve karayolları ekipleri mahsur kalan 4 kişi kurtardı.

Kar yağışıyla beraber tipinin de hakim olduğu Hakkari-Şırnak ve Şırnak-Eruh karayollarında ulaşımda aksamaların yaşanmaması için Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri, yollarda meydana gelebilecek olumsuzluklar için çalışmalarına devam ediyor.

Beytüşşebap Habur-2 Ana yolu dahil olmak üzere İlçeye bağlı tüm köy yolları ulaşıma kapalıdır.

Beytüşşebap ilçesi ile tüm bağlantı yolları kapalı olmasının yanı sıra İdil ilçesi Tekeköy ile Yukarı Yavşan köyü arasında konvoy halinde mahsur kalan 20 araç ile Cizre ile Havalimanı yolunda kar sebebiyle mahsur kalan birçok araç Jandarma ekiplerinin olay yerine müdahalesi ile kurtarılmıştır.

Zincirsiz ve kış lastiği olmadan yola çıkmayın

‘’Şırnak valiliği 112 acil çağrı merkezimize düşen tüm talepler hızlıca iletilip gerekli ekipler yönlendirilmektedir. ‘’ ifadelerini kullanan müdür Erhan Tatar, yola çıkmak zorunda kalan sürücülere uyarıda bulunarak kesinlikle zincirsiz ve kış lastiği olmadan yola çıkmamaları konusunda uyardı. Şırnak AJANS/Halil Azizoğlu