Silopi’nin sevilen ismi Cevat Oruç dünya evine girdi…

Silopi’de faaliyet gösteren ETÇİ şarküteri-kasap’ın sahibi Cevat Oruç dillere destan bir düğün ile dünya evine girdi. Silopi’nin sevilen simalarından olan ETÇİ şarküteri-kasap’ın sahibi Cevat Oruç ile Şırnak’ın saygın ailelerinden Haci Ahmet Cihan’ın kızı Halime Cihan ile Silopi Side düğün salonunda görkemli bir düğünle dünya evine girdi. Cihan ve Oruç  çiftinin mutlu gününe,  Şırnak bölgesinin tanınan […]

Silopi’nin sevilen ismi Cevat Oruç dünya evine girdi…
Silopi’nin sevilen ismi Cevat Oruç dünya evine girdi…
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma19 Ekim 2022 09:06

Silopi’de faaliyet gösteren ETÇİ şarküteri-kasap’ın sahibi Cevat Oruç dillere destan bir düğün ile dünya evine girdi.

Silopi’nin sevilen simalarından olan ETÇİ şarküteri-kasap’ın sahibi Cevat Oruç ile Şırnak’ın saygın ailelerinden Haci Ahmet Cihan’ın kızı Halime Cihan ile Silopi Side düğün salonunda görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

Cihan ve Oruç  çiftinin mutlu gününe,  Şırnak bölgesinin tanınan iş insanları, simaları ve çok sayıda davetli katıldı. Akşam başlayıp gece yarısında kadar süren düğüne siyasi parti ve STK başkanlarının yanı sıra farklı illerden iş insanları ve davetliler doyasıya halay çekti.

Silopi Side düğün salonunda gerçekleşen düğün merasimi adeta iş dünyası ile devlet ekranıyla siyaset dünyasını bir araya getirdi.

Pazartesi günü olmasına rağmen düğün merasimine yoğun katılım oldu. Düğünün sonuna kadar potporileri ve halay ezgileriyle şenlendiren Şırnak sevilen sanatçısı büyük usta Hunermend Mıhemê Silopi hem söyledi hem halaya eşlik ederek düğüne ayrı bir renk kattı.

Gece yarısına doğru biten düğün merasimi gelen davetliler ile çekilen hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle son buldu. Bizlerde ŞIRNAK AJANS ailesi olarak değerli çiftimizin çıktıkları bu güzel yolculukta ömür boyu sağlıklı huzurlu bir yaşam diliyoruz. Şırnak AJANS/ Halil Azizoğlu