Silopi’deki kadın kursiyer ve eğitmenlere ‘’Evlilik öncesi eğitim’’ semineri

Şırnak’ın Silopi ilçesinde faaliyet gösteren ÇATOM kursiyer ve eğitmenlerine evlilik öncesi eğitim semineri verildi. Silopi Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitime kursiyer ve eğitmenler yoğun ilgi gösterdiler. Silopi Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğü eğitim hizmetleri birimimi tarafından Silopi çok amaçlı toplum merkezi (ÇATOM) kadın kursiyer ve eğitmenlerine aile eğitim programı (AEP) kapsamında ”evlilik öncesi eğitim” […]

Silopi’deki kadın kursiyer ve eğitmenlere ‘’Evlilik öncesi eğitim’’ semineri
Silopi’deki kadın kursiyer ve eğitmenlere ‘’Evlilik öncesi eğitim’’ semineri
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma7 Kasım 2022 07:12

Şırnak’ın Silopi ilçesinde faaliyet gösteren ÇATOM kursiyer ve eğitmenlerine evlilik öncesi eğitim semineri verildi. Silopi Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitime kursiyer ve eğitmenler yoğun ilgi gösterdiler.

Silopi Sosyal Hizmet Merkezi müdürlüğü eğitim hizmetleri birimimi tarafından Silopi çok amaçlı toplum merkezi (ÇATOM) kadın kursiyer ve eğitmenlerine aile eğitim programı (AEP) kapsamında ”evlilik öncesi eğitim” verildi.

Silopi SHM müdürlüğü eğitim hizmetlerinde görevli Sosyolog İdris Aybi ve ilgili eğitmenler tarafından verilen eğitimlerde, kursiyer ve eğitmenlere sağlıklı ve nitelikli bir aile kurmanın önemi anlatıldı.

Eğitimlerde ayrıca evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanıması, etkili iletişim kurma yolları ve olası sorunlarla karşılaşıldığında atılması gereken adımlar konularında da kadın kursiyer ve eğitmenlere bilgiler verildi.

Eğitimlerde kursiyer ve eğitmenler de söz alarak, evlilikle ilgili beklentilerini, sorularını ve düşüncelerini paylaştılar.

Şırnak AJANS / Halil Azizoğlu