Silopi’de Ramazan şenlikleri

Silopi Belediyesince Ramazan etkinlikleri kapsamında ilçe stadyumunda çeşitli etkinlikler düzenlendi. İçişleri bakanlığınca görevlendirme yapılan Silopi belediyesinde ilk defa Ramazan şenlikleri adı altında çeşitli etkinlikler düzenlenmeye başladı. 1 ay boyunca ilçe stadyumunda sürecek olan etkinliklere ilahi seslendiren  sanatçılar katılacak. Binlerce kişinin katılım gerçekleştirdiği etkinlik Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan […]

Silopi’de Ramazan şenlikleri
Silopi’de Ramazan şenlikleri
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma23 Mayıs 2018 10:52

Silopi Belediyesince Ramazan etkinlikleri kapsamında ilçe stadyumunda çeşitli etkinlikler düzenlendi.

İçişleri bakanlığınca görevlendirme yapılan Silopi belediyesinde ilk defa Ramazan şenlikleri adı altında çeşitli etkinlikler düzenlenmeye başladı. 1 ay boyunca ilçe stadyumunda sürecek olan etkinliklere ilahi seslendiren  sanatçılar katılacak.

Binlerce kişinin katılım gerçekleştirdiği etkinlik Kuranı Kerim tilaveti ile başladı. Daha sonra İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sezer Işıktaş açılış konuşmasını gerçekleştirdi. İlçede ilk kez düzenlenen etkinliğe vatandaşların yoğun katılımından dolayı teşekkür ettiğin belirten Işıktaş, Ramazan ayı içerisinde çeşitli günlerde ilahi sanatçılarının konseri, tiyatro gösterisi düzenleneceğini söyledi. Sezer Işıktaş’ın konuşmasının ardından ilahi sanatçısı Muzaffer Gürler’in Kürtçe ve Türkçe okuduğu ilahiler ile gece geç saatlere kadar vatandaşlar coştu. İlk defa Ramazan şenlikleri etkinliğinin yapıldığı Silopi ilçesinde vatandaşlar keyif sürdü. İlahilerin okunduğu esna da bazen duygusal anlar yaşanırken, bazen de vatandaşlar coşkulu anlar yaşadı.

 

Etkinlik alanında Silopi belediyesi tarafından vatandaşlara ücretsiz pamuk şekeri, tatlı, limonata ve su ikram edildi.

Silopi Belediyesince düzenlenen etkinliğin birinci gününde İlçe Kaymakamı ve Belediye başkanı Sezer Işıktaş ve eşi, Milli Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, STK temsilcileri ile vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.