Silopi’de Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinliğinde otizmliler çeşitli oyunlar oynadı. Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca’nın da eşlik ettiği halayda otizmliler doyasıya eğlendi. Şırnak AJANS – Silopi Meslek Yüksekokulu ile Silopi Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği düzenlendi. Yüksekokulun bahçesinde düzenlenen etkinliğe, İlçe Kaymakamı Can […]

Silopi’de Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği
Silopi’de Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma3 Nisan 2022 09:58

Şırnak’ın Silopi ilçesinde 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü Etkinliği düzenlendi. Düzenlenen etkinliğinde otizmliler çeşitli oyunlar oynadı. Silopi Kaymakamı Can Kazım Kuruca’nın da eşlik ettiği halayda otizmliler doyasıya eğlendi.

Şırnak AJANS – Silopi Meslek Yüksekokulu ile Silopi Özel Eğitim Uygulama Okulu tarafından Dünya Otizm Farkındalık Günü etkinliği düzenlendi. Yüksekokulun bahçesinde düzenlenen etkinliğe, İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ile eşi Eda Kuruca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bilen, Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar, Kızılay Silopi Şube Başkanı Murat Tatar, otizmliler ile aileleri ve öğrenciler katıldı.

Silopi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Hasan Osmanoğlu açılış konuşmasını yaptıktan sonra otizmli vatandaşlar, çeşitli yarışmalar oynadı. Langırt, futbol, golf, bowling, halat çekme gibi çeşitli oyunların oynandığı etkinlikte otizmliler resim de çizdi. Çiğköfte ikram edildiği etkinlikte, yöresel müzik eşliğinde halay çekildi.

İlçe Kaymakamı Can Kazım Kuruca ile eşi Eda Kuruca, halaya eşlik ederek otizmli çocuklar ile doyasıya eğlendi.

Haber – Halil Azizoğlu / Silopi