Silopi Genç Girişimciler Derneğinden ‘Senin Projen Senin Geleceğin’ semineri..

Silopi ilçesinde Genç Girişimciler Derneği tarafından girişimci adaylarına ‘senin projen senin geleceğin’ semineri verildi. Silopi Genç Girişimciler Özel bir okulun Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar, vatandaşlar, girişimciler ile girişimci adayları katıldı. Etkinliğine konuşmacı olarak, DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı, KOSGEP İl Müdürü Ömer Güngör, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Sıddık Bora, Tarım […]

Silopi Genç Girişimciler Derneğinden ‘Senin Projen Senin Geleceğin’ semineri..
Silopi Genç Girişimciler Derneğinden ‘Senin Projen Senin Geleceğin’ semineri..
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma8 Ağustos 2022 09:44

Silopi ilçesinde Genç Girişimciler Derneği tarafından girişimci adaylarına ‘senin projen senin geleceğin’ semineri verildi.

Silopi Genç Girişimciler Özel bir okulun Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe sivil toplum kuruluşu temsilcileri, esnaflar, vatandaşlar, girişimciler ile girişimci adayları katıldı.

Etkinliğine konuşmacı olarak, DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı, KOSGEP İl Müdürü Ömer Güngör, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Sıddık Bora, Tarım ve Orman İl Müdürü Selman Demirel, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Geliş, Türkiye İsrafı Önleme Vakfı İl Temsilcisi Belçim Birlik, Final Okulu Müdürü Ali Aytış katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Genç Girişimciler Derneği Başkanı Mustafa Dündar, katılımcılara teşekkür etti. Amaçlarının gençlere hizmet etmek olduğunu ifade eden Dündar, “Alanında uzman farklı resmî kurumların kıymetli misafirlerimiz ile gençlerimizi yüz-yüze konferansta buluşturuyoruz. Kariyer hedefleri ve değişen iş dünyası ile ilgili gençlerimiz sorularına yanıt bulacak. Bu sayede yeni meslekler ve kariyer fırsatlarını keşfetmeye gayret ettik. Gayemiz doğru ve etkili bilgiyi girişimciliğin paydaşlarından birebir aktarmak ve gençlerimizin girişimcilik alanında önünü açmaktır.” Dedi.

Daha sonra DİKA Genel Sekreteri Ahmet Alanlı yaptığı konuşmada istihdam adına her genç girişimciye destek olacaklarını belirtti. Alanlı, Doğu ve Güneydoğu illerinde istihdama yönelik ciddi çalışmalara imza atıldığını ve DİKA olarak her türlü desteği sağlayarak üretimin artmasına katkı sunduklarını dile getirdi.

Program katılımcıların kendi alanlari ile ilgili verdikleri bilgilendirme ile devam etti. 3 saat süren konferansın ardından soru-cevap kısmına geçildi. Etkinliğe katılan konuşmacılara plaket takdim edildikten sonra program toplu fotoğraf ile son buldu. Şırnak AJANS