Silopi Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirdi

Şırnak AJANS– Şırnak’ın Silopi İlçe Belediyesi şehir merkezindeki mahallelerde kilitli parke taşı çalışmalarını sürdürüp ana caddeleri dezenfekteli ve köpüklü tazyikli su ile temizliğe aralıksız devam ediyor. Dünya genelini kasıp kavuran COVID-19 virüsü nedeniyle Dünya genelinde insanlar evlerine çekilmek zorunda kaldı. Türkiye’de de 30 Büyükşehir ile Zonguldak’ta hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması yaşanırken diğer yerleşim yerlerinde […]

Silopi Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirdi
Silopi Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirdi
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma18 Nisan 2020 13:03

Şırnak AJANS– Şırnak’ın Silopi İlçe Belediyesi şehir merkezindeki mahallelerde kilitli parke taşı çalışmalarını sürdürüp ana caddeleri dezenfekteli ve köpüklü tazyikli su ile temizliğe aralıksız devam ediyor.

Dünya genelini kasıp kavuran COVID-19 virüsü nedeniyle Dünya genelinde insanlar evlerine çekilmek zorunda kaldı. Türkiye’de de 30 Büyükşehir ile Zonguldak’ta hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması yaşanırken diğer yerleşim yerlerinde 20 yaş altı ile 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkamıyor. Bunun haricinde tekli-çiftli plaka trafiğe çıkışları uygulamasının ardından sokak araları da boş kalmış oldu. Bu birileri için dezavantaj olan uygulamaları avantaja çeviren Silopi belediyesi şehir içinde yapılmamış sokak ve caddelere ekipleri dağıtarak kilitli parke taşı döşemelerine sürat verdi.

Silopi Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Yol yapım-onarım komisyonuna bağlı ekipler Ofis, Başak, Nuh,Cudi ve Dicle mahallelerinde yürütülen kilitli parke taşı döşeme çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Silopi Belediyesi grup sözcüsü Mehmet Yalgettekin, Yol çalışmalarımız şuan aktif olarak dört mahallede devam etmekte daha önce yapmış olduğumuz 65 bin metre kare parke taşı döşemelerine ilaveten 100 bin metre kare parke taşı döşeme çalışması başladı. Çalışmaları şuan Dicle, Ofis,Cudi,Nuh ve Başak mahallelerinde devam etmektedir. Buradaki sokaklar bittikten sonrada diğer mahallelere geçiş yapılacaktır. Yolların durumlarını yol komisyonumuz aktif olarak denetlemekte ve çalışmaları sürdürmektedir. Kilitli parke taş çalışmalarına paralel olarak krizi fırsata çevirip boş kalan sokaklarda ve bütün mahalle ve ana caddelerde köpüklü tazyikli su ile dezenfekte ve yıkama çalışması sürdürülmektedir. Dedi.