Siirt’te şehit olan askerin adının verildiği ilkokul hizmete açıldı

Siirt’in Pervari ilçesinde 10 yıl önce helikopter kazasında şehit olan Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in adının verildiği ilkokul hizmete girdi. Merkez Afetevler Mahallesi’ndeki Şehit Kürşat Güneş İlkokulunun açılışını Vali Osman Hacıbektaşoğlu gerçekleştirdi. Vali Hacıbektaşoğlu, açılışta kentin derslik başına düşen öğrenci sayısının Türkiye ortalamasına göre iyi bir noktada olduğunu söyledi. Şehit Güneş’in adının bu okulda yaşatılacağını ifade […]

Siirt’te şehit olan askerin adının verildiği ilkokul hizmete açıldı
Siirt’te şehit olan askerin adının verildiği ilkokul hizmete açıldı
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma14 Eylül 2022 06:59

Siirt’in Pervari ilçesinde 10 yıl önce helikopter kazasında şehit olan Uzman Çavuş Kürşat Güneş’in adının verildiği ilkokul hizmete girdi.

Merkez Afetevler Mahallesi’ndeki Şehit Kürşat Güneş İlkokulunun açılışını Vali Osman Hacıbektaşoğlu gerçekleştirdi. Vali Hacıbektaşoğlu, açılışta kentin derslik başına düşen öğrenci sayısının Türkiye ortalamasına göre iyi bir noktada olduğunu söyledi. Şehit Güneş’in adının bu okulda yaşatılacağını ifade eden Hacıbektaşoğlu, “Siirt’in eğitim alanında çok ciddi bir atağa geçtiğini, uzun yıllardır, bütçemizden en büyük payı eğitim almaktadır. Siirt’in eğitimde ciddi bir atağa geçtiğini, özellikle orta öğretimde puanlı okullara yerleştirmede öğrenci sayısının, önümüzdeki yıllarda üniversite yerleştirmelerinde de başarının artmasına yol açacaktır” dedi.