Savunma Bakanı Hulusi Akar: “TSK, Kuzey Irak’a 140 kilometre girdi”

Şırnak’ta bir dizi ziyaretlerde bulunun Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak Şehri Nuh otelde gazetecilere Kuzey Irak’ta yapılan operasyonlar ve Yunanistan ile gerilen ilişkiler hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Akar, “85 milyonun güvenliği için TSK’nın varını yoğunu ortaya koyuyor. Terörle mücadele sürüyor ve terörü bitirmekte kararlıyız. 85 milyon vatandaşın güvenliği için karada, havada, denizde, hak ve […]

Savunma Bakanı Hulusi Akar: “TSK, Kuzey Irak’a 140 kilometre girdi”
Savunma Bakanı Hulusi Akar: “TSK, Kuzey Irak’a 140 kilometre girdi”
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma29 Eylül 2022 16:03

Şırnak’ta bir dizi ziyaretlerde bulunun Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şırnak Şehri Nuh otelde gazetecilere Kuzey Irak’ta yapılan operasyonlar ve Yunanistan ile gerilen ilişkiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar, “85 milyonun güvenliği için TSK’nın varını yoğunu ortaya koyuyor. Terörle mücadele sürüyor ve terörü bitirmekte kararlıyız. 85 milyon vatandaşın güvenliği için karada, havada, denizde, hak ve menfaatlerinin korunması için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin varını yoğunu ortaya koyuyor. Bu gelişmelere bağlı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri’nin görev ve sorumlukları da arttı. O yüzden daha fazla çalışmak zorundayız. Bu şekliyle mücadelemizi sürdürüyoruz” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi, “Kürt kardeşlerimizi hiçbir zaman PKK’nın peşinde değildir. DEAŞ hiçbir zaman Müslümanların temsilcisi olmadığı, olamadığı gibi PKK’da, YGP’de adı ne olursa olsun Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değildir olamaz.2 gün önce TSK 140 kilometre girdi.” dedi.