Plakası sistemden okunmayan IRAK’a çıkış yapamayacak

Türkiye’nin Irak’a tek geçiş kapısı olan Habur sınır Kapısını kullanacak olan şoförlerden plakası okunamayanlar Irak’a geçiş yapamayacak. Şırnak’ın Silopi ilçesi sınırları içerisinde bulunan Habur sınır kapısını kullanacak olan şoförlerin plakalarına dikkat etmeleri istendi. Habur Mülki İdare Amirliğinden yapılan duyuruya göre Türkiye’den Irak’a geçiş yapmak isteyen şoförlerden plakası okunamayanlar Irak’a geçiş yapamayacak. www.sirnakajans.com Habur Mülki İdare […]

Plakası sistemden okunmayan IRAK’a çıkış yapamayacak
Plakası sistemden okunmayan IRAK’a çıkış yapamayacak
baykal
  • Yayınlanma23 Ocak 2018 10:38

Türkiye’nin Irak’a tek geçiş kapısı olan Habur sınır Kapısını kullanacak olan şoförlerden plakası okunamayanlar Irak’a geçiş yapamayacak.

Şırnak’ın Silopi ilçesi sınırları içerisinde bulunan Habur sınır kapısını kullanacak olan şoförlerin plakalarına dikkat etmeleri istendi.

Habur Mülki İdare Amirliğinden yapılan duyuruya göre Türkiye’den Irak’a geçiş yapmak isteyen şoförlerden plakası okunamayanlar Irak’a geçiş yapamayacak. www.sirnakajans.com

Habur Mülki İdare Amirliğinden edinilen bilgiye göre; Geçen haftadan itibaren plakaları standartlara uymayan araçların TIR Parkından çıkışları yapılmayacaktır. Mağdur olunmaması için boyası silinmiş, ezik, kırık veya civata ile sabitlenmiş çekici ve yarı römork plakaların düzgün okunabilecek şekilde bakım ve onarımlarının yapılması gerekiyor. Sistem tarafından plakası okunamayan araçlara cezai işlem uygulanacaktır.