Ödüllü yönetmen Mazlum Yiğit’in yönettiği film festivallere hazırlanıyor

 Filmin yönetmenliğini üstlenen ödüllü genç yönetmen Mazlum Yiğit, kısa ve uzun  film projeleriyle tanınan başarılı bir yönetmendir.

Ödüllü yönetmen Mazlum Yiğit’in yönettiği film festivallere hazırlanıyor
Ödüllü yönetmen Mazlum Yiğit’in yönettiği film festivallere hazırlanıyor
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma15 Haziran 2024 09:34

Ödüllü yönetmen Mazlum Yiğit’in yönetmenliği ile İbrahim Demir’in yapımcılığında gerçekleştirilen “Kaderin Acı Yüzü”  film, güçlü oyunculuk performansları ve etkileyici hikayesiyle dikkat çekiyor.

Sosyal medya fenomeni Halide Acar, “Kaderin Acı Yüzü” adlı kısa filmde Hatice öğretmen rolüyle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Filmde Halide Acar’a eşi Aytaç Acar da eşlik ediyor ve Ramazan karakterini canlandırıyor. Mazlum Yiğit’in yönetmenliğinde ve İbrahim Demir’in yapımcılığında çekilen bu etkileyici drama, izleyicilere derin duygusal anlar yaşatmayı hedefliyor.

Batman’ın Gercüş ilçesine bağlı Ulaş Köyü’nde çekilen film, hayatın zorluklarına karşı direnen insanların hikayesini anlatıyor. Halide Acar’ın canlandırdığı Hatice öğretmen ve Aytaç Acar’ın oynadığı Ramazan karakteri, kaderin acımasız yüzüyle mücadele ederken izleyicilere umut ve cesaret aşılıyor.

“Kaderin Acı Yüzü”, hayatın zorluklarıyla yüzleşen insanların hikayesini anlatan bir dram filmidir. Film, bireylerin kaderle mücadele ederken yaşadıkları acıların ve zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini ve bu süreçte nasıl güçlendiklerini gözler önüne seriyor.

Filmin yönetmenliğini üstlenen ödüllü genç yönetmen Mazlum Yiğit, kısa ve uzun  film projeleriyle tanınan başarılı bir yönetmendir. Yiğit, “Kaderin Acı Yüzü” filminde de yönetmenlik becerilerini konuşturmuş ve izleyicilere duygusal açıdan derin bir hikaye sunmayı başarmıştır.

Filmin yapımcılığını üstlenen İbrahim Demir, projeye olan katkıları ve desteğiyle filmin başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağladı. Demir, filmin yapım sürecinde gösterdiği titizlik ve profesyonellikle projeye değer kattı. İbrahim Demir’in yapımcılığında, film yüksek kaliteli prodüksiyon değerleriyle dikkat çekiyor.

Film, kısa film festivallerinde gösterime girmeden izleyicilerden ve eleştirmenlerden olumlu geri dönüşler aldı. Film, izleyicilere sadece duygusal bir hikaye sunmakla kalmayıp, aynı zamanda köydeki yaşamın zorluklarını ve güzelliklerini de gözler önüne serecek.

Halil Azizoğlu- Şırnak Ajans