Şırnak AJANS- Şırnak Talasemi Derneği Başkanı Nurullah Bartan, hastalara destek amacı ile Talasemi, Lösemi, Orak Hücre Anemisi, Kan ve Kök Hücre Bağışı temalı resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenleneceğini söyledi.

Başkan Bartan, “Şırnak Talasemi Derneğimizin bu yıl ilkini düzenlediği 1. Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışmasını başlattık. İnşallah 15 Nisan tarihine kadar olan bu süre içerisinde isteyenler katılabilecek. Hastalarımız duygu ve düşüncülerini, yaşadıklarını, başlarından geçen her türlü anıyı kağıda dökerek anlatabilecek. Biz bu yarışmayı özellikle Talasemi ve Lösemi hastalığını tanıtmak amacıyla düzenledik.

Şırnak Talasemi Derneği Başkanı Nurullah Bartan

Hastalığı yaşayanlar birde hastalığın tedavisi için uğraşanlar bütün duygu ve düşüncelerini kaleme alacaklar. Ayrıca biz burada elde ettiğimiz bütün eserleri kitap haline getirmeyi düşünüyoruz.  Hasta ve yakınlarımızdan yarışmamıza ilgi bekliyoruz. Yarışmaya son başvuru tarihi 15 Nisan ve sonuçlarını 1 Mayısa kadar açıklayacağız. Yarışma sonuçları oluşturacağımız komisyon tarafından adil ve şeffaf bir şekilde değerlendirilecektir. Yarışmamızda yaş sınırı yok. Şırnak il ve ilçe genelindeki her yaş grubunda isteyen hastalarımız katılabilir” diye konuştu. Silopi GAZETESİ

READ  Sahipsiz atları besleyene 4 bin lira maaş verilecek