Cizre’de, servis sürücülüğü yapan hayvansever Mazlum Serim (30), 10 senedir barınak yapıp sokak hayvanlarını besliyor. Kendisini sokak hayvanlarına adayan Serim, aylığının ehemmiyetli bir bölümünü da onlar için harcıyor.

Şırnak AJANS – Cizre’de okul servisi sürücülüğü yapan Mazlum Serim, 10 sene önce kazadaki fark noktalara hayvan barınağı yapmaya başladı. Aylığının ehemmiyetli bir bölümüyle da sokak hayvanlarının ihtiyacını karşılayan Serim, sosyal medyada ‘Cizre Hayvanseverler Topluluğu’ ismiyle da sayfa açtı. Kazada görev yapan 3 öğretmen, 1 inşaat işçisi ve 1 TIR sürücüsünün de gönüllü olarak destek verdiği Serim, mamaların bir bölümünü sosyal medya üzerinden gönüllülerden karşılıyor. Para talebinde bulunmayan ve yalnızca mama desteği kabul eden Serim, arkadaşlarıyla beraber her gün takriben 60 sokak hayvanının mama ve su ihtiyacını gideriyor.

‘UMUYORUM Kİ BU SEVGİYİ HERKESE AŞILARIZ’

Gönüllü olarak 5 arkadaşı ile beraber sokakta yaşayan hayvanlara barınma ve beslenme ile ilgili yardımcı olmaya çalıştıklarını anlatan Serim, “Mamaların yüzde 70’ini kendi arkadaşlarımızla birlikte karşılıyoruz. Kalan yüzde 30’unu sosyal medya üzerinden bizlere güvenen arkadaşlardan karşılıyoruz. Cizre’nin bir hayli noktasına mama istasyonları ve kulübeler kurduk. Umuyorum ki bu sevgiyi herkese aşılarız. Günlük olarak beslediğimiz hayvan sayısı 60 civarındadır. Buradaki emelimiz hayvan sevgisini insanlara aşılamak ve onlara daha rahat ve rahat bir hayat sunabilmektir” diye konuştu.

‘BURADAN TÜM YETKİLİLERE SESLENİYORUZ, BİZE DESTEK ÇIKSINLAR’

‘Cizre’de öğretmenlik yapan Mehmet Rıdvan Köşeyi ise “Cizre Hayvanseverler Topluluğu olarak Mazlum Serim başkanlığında Cizre’de bulunan bütün sahipsiz hayvanların mama ihtiyacını karşılıyoruz. Buradan tüm yetkililere sesleniyoruz. Bize destek çıksınlar. Bu farkındalığı herkese yaşatmak istiyoruz” dedi. Halil AZİZOĞLU