Şırnak AJANS– Şırnak’ın Uludere ilçesi Şenoba belediye başkanı Alihan Babat bir aylık maaşını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde başlatılan “Milli Dayanışma Kampanyası”na bağışladı.

Şenoba belediye başkanı Alihan Babat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Milli Dayanışma Kampanyasına bir aylık emekli maaşını bağışladığını belirtti. Başkan Babat ayrıca koronavirüs nedeniyle evde kalan ihtiyaç sahibi 600 aileye de gıda yardımı yapmayı planladıklarını kaydederek şunları söyledi:

“Şenoba belediye başkanı olarak, Şenoba beldesinde ikamet eden ve yardıma muhtaç 660 aileye erzak yardımı yapmayı düşünüyorum. Önümüzdeki hafta perşembe gününe kadar özelikle evlerinden çıkamayan vatandaşlarımız başta olmak üzere yardıma muhtaç ailelere gerekli yardımlar, tarafımızca ulaştırılacaktır. Diğer Uludere bölgesindeki köylerimizde Kaymakamımızın bilgisi dahilinde 250 paket yardım kolisi tarafımızca gönderilecektir.

Allah’ın izni kudreti ile bu zorlu süreci el birliğiyle mücadele ederek atlatacağız.”

Şenoba Belediye Başkanı Alihan Babat koronavirüs ile mücadele eden tüm kurum, kuruluş çalışanlarına şu sözlerle ile teşekkür etti:

“Değerli hazirun, öncelikle Yüce Rabbim bu hastalıkları, virüs belasını ülkemiz üzerinden bertaraf etsin. Devletimize zeval vermesin, milletimize güç kuvvet ihsan eylesin. Başta Cumhurbaşkanımız ve bakanlarımız, Valimiz, kaymakamımız, Jandarma ve Emniyet mensuplarımız ve silahlı kuvvetlerimiz olmak üzere bütün kamu görevlilerimiz ve sağlık çalışanlarımıza güç kuvvet versin. Bu ülke için gece gündüz demeden çalışan herkesle bir vatandaş olarak gurur duyuyor ve teşekkür ediyorum”