Şırnak’ta Nuh’un Gemisini andıran 6 katlı yeni belediye binası hizmet vermeye başladı. Şırnak AJANS – Takriben 13 milyon liraya mal olan 6 katlı yapıya bakanlar gözlerini binadan alamadı.
Şırnak’ta 2016’da hendek olayları esnasında tuzaklanan el yapımı patlayıcının patlaması neticesi kullanılmaz hale gelen belediye binasının yerine yapılan Hz. Nuh’un Gemisi siluetinde bina, hizmete açıldı. Merkezde iki sene önce 5 bin 100 metrekare üzerine temeli atılan bina takriben 4 sene aradan sonra açıldı. 50 araçlık otopark, sinema ve konferans salonu, 11 iş yeri ve kafeteryanın da bulunduğu bina, toplam 13 milyon liraya mal oldu.

 

“Binanın Nuh’un Gemisi şeklinde olması büyük ilgi uyandırdı”
AK Partili Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, beraberindekilerle beraber Türkçe ve Kürtçe tabela asılan hizmet binasına gelerek çalışmalarına başladı. Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Nuh’un Gemisinin Cudi Dağında olduğundan yola çıkarak binanın gemi şekilde yapıldığını söyledi. Bitirilen binanın bugün hizmet vermeye başladığını belirten Yarka, “Binanın Nuh’un Gemisi siluetinde olması büyük ilgi uyandırdı. Yeni binamızda tüm birimlerimiz bugünden sonra Şırnaklı hemşehrilerimize en iyi hizmet vermek için gece gündüz çalışacağız. Binada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 31 Mart seçimlerinde halka verdiğimiz vaatleri yerine getirmek için yoğun çalışıyoruz” diye konuştu.