Halil AZİZOĞLU -Erbil – Diyarbakır’ın dünyaya açılan iç giyim markası JİBER, Irak Federal Kürt Bölgesi’nde 10’nuncu şubesini açtı.

Güneydoğu Anadolu bölgesinin dünyaya açılan markası  JİBER, Irak Federal Kürt Bölgesi başkenti  Erbil kentinde bulunan Ankawa’da  yeni bir şube daha açtı.

Bölgenin  markalarından biri olan ve yaklaşık  30 yıldan bu yana imalat yapan JİBER, Erbil’in gözde semtlerinden ANKAWA’da yeni bir şube açarak Erbil’de şube sayısını 10’a yükselti. Açılışa Erbil’in üst düzey bürokratları ile Türk Diplomatların yanı sıra iş insanları katıldı

Bugünkü JİBER Ankawa şubesinin açılış törenine Erbil’de bulunan Türk diplomat, işadamları ve Türkmen Bakan katıldı.  Açılışa IKBY Devlet Bakanı Aydın Maruf, Dış ilişkiler Bakan Yrd. Abdulsalam Resheed, Türkiye Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay, Diyarbakır Ticaret Sanayi Odası (DTSO) Yönetim kurulu başkanı Mehmet Kaya ile yönetimi, Erbil Ticari Ateşesi  Ersay Cede’nin  yanı sıra Erbil ve D.bakır’dan gelen iş insanları katılım sağladı.

Hem üretime hem de istihdama ciddi katkı sağladıklarını belirten JİBER yönetim kurulu başkanı İhsan Oğurlu, Erbil’deki şube açılışımızın davetine icabet eden tüm diplomat, bürokrat ve iş insanları dostlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Dedi