Şırnak AJANS – Şırnak’ın Silopi ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Silopi Devlet Hastanesi ve Özel Öz Nur Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde dezenfekte çalışması yapıldı.

SİLOPİ’DE HASTANE VE OKULLAR DEZENFEKTE EDİLDİ

Silopi Devlet Hastanesinde koronavirüs salgınına karşı poliklinikler, hasta bekleme salonları, servisler, koridorlar ve merdivenler ilaçlandı. Uzman hijyen ekiplerce yapılan ilaçlama çalışmalarının yanı sıra polikliniklere dezenfekte kutuları yerleştirildi.

ÖZ NUR’DA HİJYEN ÇALIŞMASI

Özel Öz Nur Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde hijyen çalışması yapıldı. Masa, sandalye, oyuncak, materyaller ile birlikte öğrenci servis aracının içi ve koltukları özel temizlik ürünleri dezenfekte edildi. Öğrencilerin sağlığı açısından en ince ayrıntısına kadar temizlik yaptıklarını dile getiren Özel Öz Nur Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi müdiresi Semire Azizoğlu, “koronavirüs kapsamında tedbirli oluyoruz. Hijyen çalışmamızı her gün yapıyoruz. Haftalık olarak ta tüm kurum içerisinde genel temizlik çalışmasını gerçekleştiriyoruz. Öğrencilerimizin, çalışanlarımızın sağlığı bizim için çok önemlidir. Ayrıca çocuklarımıza da hijyen konusunda uygulamalı olarak eğitimler de veriyoruz. Öğrencilerimizi taşıyan servis aracımızda günlük hijyen bakımından geçiyor” şeklinde konuştu.