Şırnak’ın Beytüşşebap kazasında organik bal elki isimiyle patent aldı. Ülkenin dört bir yanına gönderilen bal, polen, arı sütü ve bıttım kahvesine her geçen gün daha çok alaka duyuluyor.

Şırnak AJANS – Yayla şehiri olan Şırnak’ın Beytüşşebap kazasında organik bal imalatı yapan arıcıları ziyaret eden kaza kaymakamı patenti alınan balın kalitesini kontrol ederek rençperlerin çalışmaları ile ilgili bilgiler aldı. Kaymakam İsmail Pendik, elki bal dükkanını ziyaret ederek kaza genelindeki yaylalarda imalatı yapılan bal, polen, arı sütü ve bıttım kahvesi ile ilgili bilgiler aldı.

Beytüşşebap Balı ELKİ markasıyla raflarda yerini alacak

İmalatı yapılan balın elki markasıyla piyasaya süren arıcıları iş yerlerinde ziyaret eden kaymakam Pendik, üreticilere yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür etti. Pendik, “Kazamızın genelinde arıcılık yapan onlarca arıcımız organik bal üreterek satışlarını gerçekleştiriyor. Faraşin yaylası gibi kaç yayla daha var. Bu yüzden tüm yaylalara arıcılar ağır ağır gelmeye başladı. Metin Ataman kardeşimiz teşebbüsleri neticesi elki markasıyla patent alarak markalaşmış bir balın satışını gerçekleştiriyor. Kendisine ve tüm kazadaki arıcılarımıza başarılar bol kazançlar dilerim” diye konuştu.