Şırnak AJANS- Iraklı model Karzan Ibrahim Shingaly, korona virüs nedeni ile evlerinde kalan vatandaşlara önerilerde bulundu.
Model Karzan Ibrahim Shingaly, tüm zamanımızı evde geçirmek durumunda olduğumuz bu günlerde kendisinin ne yaptığını ve biraz kafa dağıtmaya, eğlenmeye yardım edecek öneriler paylaştı.

Irak’ta yaşayan ve 15 Mart tarihinden beri Corona Virüs (COVID-19) ile mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasaklarından dolayı zamanın çoğunu evinde kalarak geçiren Model Karzan Ibrahim Shingaly bugünlerde neler yaptığını ve önerilerini paylaştı.

Model Karzan Ibrahim Shingaly, Çin’den başlayarak kısa bir süre içerisinde tüm dünyada yüz binlerce insanı etkileyen Corona Virüs (COVID-19) bulaşma yolu olarak en hızlı ve kontrolü en zor olan, solunum yolu ile bulaşan asrın salgını halini almış virüs ile karşı karşıya olduğumuz bu günlerde ev hayatına çekildik. Hayat düzenimizin dışarıdan gelen bu virüs ile değişmek zorunda kalması çoğumuzu olumsuz etkiledi. Sürekli aynı şeyleri tekrarlamak belli bir süre sonra hayat enerjimizi ve motivasyonumuzu düşürür.  

Küçük dokunuşlarla hayatımızı şenlendirebiliriz diyen Shingaly,bizler bu motivasyon düşüklüğünün üstesinden gelebilmeliyiz. Mesela küçük dokunuşlarla evinizin havasını değiştirip müziği sesini açıp belki de çoğu zamandır yapmadıklarımız arasında olan dans ritüellerini yapıp günün belli bir saatini dans saati olarak belirleyebiliriz.

Sevdiklerinizle birlikte mutfağa girip zaman geçirmek size iyi gelecektir. Bol bol sinema filmi seyredip online konserler dinleyebilirisiniz. Ve en önemli husus pek çoğumuzun eksikliğini hissettiği ve çok yapmak istediği şeyi yapabilirisiniz bol bol kitap okuyarak değerli olan zamanımızı daha da değerlendirebiliriz. Diyerek paylaşımlarda bulundu.