Laleto Tekstil bünyesinde tasarımlar gerçekleştiren modacı Mehmet Sait Dalmış, modaya uygun giyinmenin püf noktalarını sıraladı.
Şırnak AJANS- Laleto Tekstil bünyesinde tasarımları bulunan modacı Mehmet Sait Dalmış, modaya konusunda her ayrıntısı çok iyi bildiği için stil sahibi olmanın zannedildiği kadar zor olmadığını söyledi. Modaya uygun giyinmek isteyenlerin çok fazla para harcamasına gerek olmadığını kaydeden Dalmış, doğru vakitlerde doğru parçalara yatırım yaparak istenildiği gibi şık olmanın olası olduğunu ifade etti.

Modacı Dalmış, “Her kadının her şeyden önce dolabını kontrol etmesi gerekir. Sözgelişi, mavi bir eteği olan kadın bu eteğe uygun bir üst parçası olmadığı için istediği gibi giyinemiyor olabilir. Bu noktada, kadınların eksiklerini belirlemesi ve buna uygun kombinler hazırlaması koşul. Bunun yanı sıra, kıyafetlerin dolaplara yerleştirilirken kombin olacak şekilde tertip etmesi gerekir. Siyah kumaş pantolona sahip bir kadın bu pantolonu ile uygun kombin olacak gri veya kırmızı renkli üst giyim parçalarını bir arada bulundurmalı. Bu sayede, kadınlar hem daha hızlı giyinebilirler hem de daha şık olmanın püf noktasını bulabilirler. İyi giyinmenin bir de parasal boyutu vardır. Bu noktada, siz de giymediğiniz, işinize yaramayan kıyafetlerinizi internet üzerinden başka kişilere satarak yeni kıyafetler için bütçe oluşturabilirsiniz. Ancak, giyim alışverişi yaparken de dikkatli olmalısınız.

Laleto Tekstil olarak işinize yaramayacak, üstünüze olmayacak türden kıyafetlere yer vermemelisiniz. Bu tip kıyafetlerin daha uygun ücretli olması sizi hiçbir zaman cezbetmemeli. Laleto Tekstil, özellikle kadınların alışveriş sürecine çok dikkat etmesi gerektiğini düşünüyor. Kadınlar beğendikleri bir hayli şeyi satın almak isterler. Ancak, bir müddet sonra dolaplarında ciddi bir kıyafet kalabalığı alana gelir. Bu noktada, insanların şuurlu alışveriş yapması şart! Sezon sonu indirimlerinde her vakit giyebileceğiniz türden kışlık bot, mayo, bikini, trençkot, kaşe kaban, cilt ceket gibi parçaları satın almalısınız. Netice olarak, Laleto Tekstilin tavsiyelerini dinlerseniz harbiden güzel giyinebilirsiniz” diye konuştu. Melih Yiğit ŞIRNAK (İHA)