Koronavirüs ölülerden de bulaşıyor mu ?

Şırnak AJANS – Bilim insanları, hastalığın ölü bir vücuttan ilk kez yayılma gerçekleştiğini doğruladı. Adli ve Yasal Tıp Araştırmaları Dergisi’ne göre, Tayland’da bir tıp uzmanının mart ayında enfekte olmuş bir ölü bedenden virüsü aldığı kaydedildi The Sun gazetesinde yer alan habere göre, koronavirüs ölü insanlardan da bulaşıyor. Bilim insanları, hastalığın ölü bir vücuttan ilk kez […]

Koronavirüs ölülerden de bulaşıyor mu ?
Koronavirüs ölülerden de bulaşıyor mu ?
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma15 Nisan 2020 06:20

Şırnak AJANS – Bilim insanları, hastalığın ölü bir vücuttan ilk kez yayılma gerçekleştiğini doğruladı. Adli ve Yasal Tıp Araştırmaları Dergisi’ne göre, Tayland’da bir tıp uzmanının mart ayında enfekte olmuş bir ölü bedenden virüsü aldığı kaydedildi

The Sun gazetesinde yer alan habere göre, koronavirüs ölü insanlardan da bulaşıyor. Bilim insanları, hastalığın ölü bir vücuttan ilk kez yayılma gerçekleştiğini doğruladı.

Adli ve Yasal Tıp Araştırmaları Dergisi’ne göre, Tayland’da bir tıp uzmanının mart ayında enfekte olmuş bir ölü bedenden virüsü aldığı kaydedildi.

Yayınlanan çalışmanın “Adli Tıp birimindeki tıbbi personel arasında COVID-19 enfeksiyonu ve ölüm” ile ilgili ilk rapor olduğu iddia edildi. Çalışmada Tayland Bangkok’taki RVT Tıp Merkezi’nden Sriwijitalai ve Çin’deki Hainan Tıp Üniversitesi’nden Viroj Wiwanitkit adli tıp uzmanlarının enfekte hastalarla temas etme şansının düşük olduğu ancak biyolojik örnekler ve hayatını kaybedenlerle temasa geçme ihtimallerinin olduğu söylendi.

Çalışmanın yazarları, “Şu anda, Covid-19 kontamine cesetlerin tam sayısı hakkında bir veri yok, çünkü Tayland’daki cenazelerde Covid-19’u incelemek rutin escort ataköy bir uygulama değil” ifadesinde bulundu.

Cenaze ve sağlık çalışanlarının potansiyel olarak Covid-19 taşıyan ölü bedenlerden korkmaya başladığı vurgulandı.