Kısıtlamanın kalkmasıyla iş yerlerine koştular

Korona virüs (Covit-19) salgınıyla mücadele dahilinde kapatılan lokanta, kahveler, pastaneler bugün bakımından açıldı. Şırnak AJANS – Yasağın kalkması ve sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesiyle beraber yurttaşlar iş yerlerinde hizmet vermek için çalışmalara başladı. Şırnak’ta sosyal mesafe kaidenine göre hayat normale dönmeye başladı. Pastane işletmecisi Furkan Yıldız, “Bu gün bakımından işlerimize başladık. Alınan önlemler doğrultusunda hareket ediyoruz. […]

Kısıtlamanın kalkmasıyla iş yerlerine koştular
Kısıtlamanın kalkmasıyla iş yerlerine koştular
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma1 Haziran 2020 20:46

Korona virüs (Covit-19) salgınıyla mücadele dahilinde kapatılan lokanta, kahveler, pastaneler bugün bakımından açıldı.
Şırnak AJANS – Yasağın kalkması ve sokağa çıkma kısıtlamasının bitmesiyle beraber yurttaşlar iş yerlerinde hizmet vermek için çalışmalara başladı. Şırnak’ta sosyal mesafe kaidenine göre hayat normale dönmeye başladı. Pastane işletmecisi Furkan Yıldız, “Bu gün bakımından işlerimize başladık. Alınan önlemler doğrultusunda hareket ediyoruz. İş yerimizde her masaya iki müşteri kabul ediyoruz. Müşterilerimizin tamamında maske olmak mecburidir. Müşterilerden sonra tüm masa ve sandalyeleri dezenfekte ediyoruz. Neticede bu alınan karar ve önlemlerin tamamı ülkemizin huzuru ve sıhhati içindir. Onun için elimizden geleni yapıyoruz. Bu manada hijyene ehemmiyet veriyoruz. Masalarımızda dezenfektanda bulunduruyoruz. Temennimiz bu hastalığın bir daha geri gelmemesidir. İnsanlarımızın ve huzura ve sıhhate kavuşmasını istiyoruz. Bu pandemi müddetince her kes mağdur vaziyette. Takriben olarak burada 10 aile ekmek yiyor. Kapalı olduğumuz müddet zarfında ekonomik olarak zarar oldu. Allahın izniyle bu alınan önlemler doğrultusunda kısa vakitte atlatacağımızı düşünüyoruz” diye konuştu.

Restaurant işletmecisi Celal Gökalp pandemi sürecinde paket servisi yaptıklarını ve bugün iş yelerine müşteri kabulüne başladıklarını söyledi. Gökalp, “Allah’a şükür bu gün normalleşme sürecine girdik. Bu normalleşme süreciyle ve 1 Haziran bakımından Reisicumhurumuzun söylemiyle beraber normal sosyal mesafeye uygun işlerimize başladık. Allahın izniyle ülkemizde bir daha böyle bir süreci hayatayız. Bir an önce bütün dünya kurtulur. Bütün insanlara sıhhat diliyorum. Umarım bir daha böyle bir şey hayatayız. Bu gün itibariyle iş yerimizde her şey tek kullanımlık olarak işe başladık. Masalar arasında iki ile iki buçuk metre sosyal mesafe uygulamaya başlıyoruz. Dilerim ki bir sıkıntı çıkmadan böyle devam ederiz. Normalleşme sürecimiz gittikçe iyileşir. Bu pandemi sürecinden kurtulmuş oluruz” dedi.