Irak’lı model Hikmat Kucher’den gıda Paket yardımı

Şırnak AJANS- Iraklı model Hikmat Kucher, korona virüs nedeni ile zor günler geçiren ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıttı. IKBY e bağlı tüm şehirlerde korona virüsüyle mücadele kapsamında geniş kapsamlı sokağa çıkma yasaklarının ilan edilmesinin ardından en çok gündelik işlerde çalışanlar etkilendi. Gündelik işlerde çalışıp yasaklardan dolayı mağdur olan ailelerin yardımına hayırseverler yetişti. Hayırsever model […]

Irak’lı model Hikmat Kucher’den gıda Paket yardımı
Irak’lı model Hikmat Kucher’den gıda Paket yardımı
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma15 Nisan 2020 17:03

Şırnak AJANS- Iraklı model Hikmat Kucher, korona virüs nedeni ile zor günler geçiren ihtiyaç sahibi ailelere gıda paketi dağıttı.

IKBY e bağlı tüm şehirlerde korona virüsüyle mücadele kapsamında geniş kapsamlı sokağa çıkma yasaklarının ilan edilmesinin ardından en çok gündelik işlerde çalışanlar etkilendi. Gündelik işlerde çalışıp yasaklardan dolayı mağdur olan ailelerin yardımına hayırseverler yetişti.

Hayırsever model Hikmat Kucher, ilçe merkezinde ve köylerde belirlediği 100  aileye erzak paketi hazırlayarak dağıttı.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) de Korona virüsle mücadele kapsamında yaklaşık 1 aydır sokağa çıkma yasağı sürerken yardıma muhtaç aileleri de hayırseverler yalnız bırakmayarak hazırlamış oldukları temel gıda malzemelerinden oluşan paketleri ailelere teslim etmeye devam ediyorlar.

Irak’lı genç model Hikmat Kucher, ilçe merkezinde ve köylerde tespit ettiğimiz veya bizlere ulaşan tüm yardıma muhtaç ailelere imkanlarımız dahilinde yardım ediyoruz ve bu dayanışmamız yasaklar olduğu sürece de devam edecekti dedi. Şırnak AJANS/ Özer OYMAK