Irak Kürt bölgesinden destekler gelmeye devam ediyor

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nden Türkiye’de yaşanan asrın felaketinde mağdur olan vatandaşlar için deprem bölgelerinin yanı sıra Şırnak’a yerleşmiş depremzedeler için de destekler gelmeye devam ediyor. Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan depremde, IKBY’den destekler gelmeye devam ediyor. Irak Kürdistan Bölgesindeki Barzani Yardım Vakfı (BCF) deprem bölgeleri için hazırladığı 3 destek aracı Habur sınır kapısı üzerinden Türkiye’ye […]

Irak Kürt bölgesinden destekler gelmeye devam ediyor
Irak Kürt bölgesinden destekler gelmeye devam ediyor
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma7 Mart 2023 07:02

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nden Türkiye’de yaşanan asrın felaketinde mağdur olan vatandaşlar için deprem bölgelerinin yanı sıra Şırnak’a yerleşmiş depremzedeler için de destekler gelmeye devam ediyor.

Kahramanmaraş merkezli 10 ilde yaşanan depremde, IKBY’den destekler gelmeye devam ediyor. Irak Kürdistan Bölgesindeki Barzani Yardım Vakfı (BCF) deprem bölgeleri için hazırladığı 3 destek aracı Habur sınır kapısı üzerinden Türkiye’ye giriş yaptı.

Habur Sınır Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yapan destek tırlarındaki ramazan kolileri şeklinde hazırlanmış yaklaşık 4 bin kolinin 1250 kolisi Şırnak Silopi ilçesine yerleşmiş olan depremzedeler için ayrılırken geri kalan 2 tır deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

2 tır deprem bölgesine doğru yol alırken bir yardım tırı ise Silopi’ye gelen depremzedelere dağıtılmak üzere İlçe Kaymakamlığı Deprem Koordinasyon Merkezine teslim edildi.

Barzani yardım vakfı BCF Gönüllüsü Şahin Sulhan, “Bugün zor günümüzde Irak Kürdistan’ından gelen Barzani Yardım Vakfına tüm halkımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz..” dedi Şırnak AJANS/Halil Azizoğlu