Şırnak’ta kaçakçılıkla mücadele kapsamına gerçekleştirilen operasyonlarda, toplam 34 bin 800 liralık düzmece banknot ile uyuşturucu madde ve mühimmat ele geçirildi.
Şırnak AJANS – Şırnak Valiliğinden yapılan izahta, terörün finans kaynaklarından olan kaçakçılıkla mücadele dahilinde, İl Emniyet Müdürlüğünce 4 Temmuz’da şehir merkezi ve kazalarında operasyon gerçekleştirildiği belirtildi. İzahta, “Düzmece banknot kullandıkları belirleyen D.S. ve B.O. isimli kuşkuluların ikametlerinde yapılan aramalarda, 2 adet cep telefonu, 81,24 gram toz şeklinde esrar maddesi, 1 adet ecstasy hap, 34 bin 800 lira sahte banknot ele geçirilerek muhafaza altına alınmıştır.

D.S. ve B.O. isimli kuşkuluların sahte banknotları tedarik ettikleri F.U. isimli kuşkulunun ikametinde yapılan aramada ise 2 adet AK-47 uzun namlulu silah, 8 adet AK-47 şarjörü, 218 adet AK-47 fişeği, 1 adet ruhsatsız av tüfeği, 14 adet av tüfeği fişeği ele geçirilip muhafaza altına alınmıştır. Yapılan operasyonlar kapsamında 3 kuşkulu gözaltına alınmıştır. Kaçakçılık ve terörle mücadele kapsamında operasyonlar kararlılıkla devam etmektedir” denildi.

READ  Cizreli genç fırıncı ekmek fiyatını 1 liraya düşürdü