Şırnak’ın Cizre Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım işgali ve gezici satıcıların önüne geçmek için denetimlerini artırdı.

Şırnak AJANS – Yurttaşların kaldırımları rahat kullanması ve görüntü kirliliği önüne geçmek yerine Cizre Belediyesi zabıta ekipleri, kaldırımları işgal eden iş yerlerinin yol üzerinde bulunan reklam tabelalarını da kaldırıyor. Bilhassa yaşlı ve özürlü yurttaşların geçişini zorlaştıran eşyaların kaldırılmasıyla yaya trafiğinin deşarj olması amaçlanıyor. Zabıta ekipleri, kaldırım işgali yapan esnafa hoşgörü göstermiyor.

Esnafın kaldırımı işgal etmemesi için denetimleri sıklaştırdıklarını belirten Cizre Belediyesi Zabıta Müdürü Cihan Sezai, “Sık sık esnafı kaldırımları işgal etmemeleri ile ilgili uyarıyoruz. Tüm ikazlara karşın kaldırım işgaline devam eden esnaf ile ilgili da legal işlem başlatıyoruz. Kaldırımların yayalar için yapıldığını unutmayalım. Kaldırımlar işgal edildiği için yurttaşlarımız yollarda yürümek zorunda kalıyorlar. Yurttaşların hayatlarını tehlikeye atmaya kimsenin hakkı yok” diye konuştu.