Habur’a hızlı tren MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında Mardin’de konuştu. Erdoğan, “Hızlı tren projemiz Şanlıurfa’dan sonra Mardin’e oradan Habur’a kadar uzanacak.” dedi. Mardin mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem ülkemiz içerisinde hem de sınırlarımız ötesinde yürüttüğümüz operasyonlarla Mardinli kardeşlerime yaşattıkları zulümlerin, yürek sızılarının hesabını teröristlerden misliyle sorduk.” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, […]

Habur’a hızlı tren MÜJDESİ
Habur’a hızlı tren MÜJDESİ
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma22 Haziran 2018 07:56

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında Mardin’de konuştu. Erdoğan, “Hızlı tren projemiz Şanlıurfa’dan sonra Mardin’e oradan Habur’a kadar uzanacak.” dedi.

Mardin mitinginde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hem ülkemiz içerisinde hem de sınırlarımız ötesinde yürüttüğümüz operasyonlarla Mardinli kardeşlerime yaşattıkları zulümlerin, yürek sızılarının hesabını teröristlerden misliyle sorduk.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mardin mitingine katılarak vatandaşlara hitap etti.

Mitingde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çukur siyaseti sırasında tahrip olan şehirlere değinerek, “Maalesef o dönemde Nusaybin, Derik ve Dargeçit bundan etkilendi. Özellikle Nusaybin’in 6 mahallesinde ciddi tahribatlar oldu. Şimdi tahrip edilen şehirlerimizi yeniden kalkındırıyoruz. Çukur terörünün izlerini silmek için dört koldan çalıştık. Nusaybin’de 6 bin ev zarar hale gelmişti. Çukur terörünün izlerini silmek için 4 koldan çalışmalara başladık. Yıkılan evlerin yerine çok iyisini yapıyoruz. Hiç vakit kaybetmeden evlerini kaybeden vatandaşlarımıza yeni evleri inşa ediyoruz, yakında teslim edeceğiz. Biz yapım ekibiyiz, teröristler yıkım ekibi.” dedi.

“Mardin’i İstanbul’a bağlıyoruz!”

Mardin’e her alanda yatırımlar yaptıklarını kaydeden Erdoğan, Son 16 yılda Mardin’e 27 katrilyon yatırım yaptıklarını söyledi.

“Bunlara verilen oy haramdır haram”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mardin’e üniversite var mıydı? Mardin’e üniversiteyi biz getirdik. 8000 öğrencimiz burada eğitim görüyor. Sağlıkta, Mardin’e 34 sağlık tesisi yaptık. Şehit yakınlarımıza, gazilerimize 3 katrilyon lira yardım ayırdık. Mardin’in bölünmüş yol uzunluğunu 247 kilometreye çıkardık. Mardin’e demiryolu projesi etüt çalışması devam ediyor. Proje sonunda Mardin’i İstanbul’a bağlıyoruz. Mardin havalimanına 3 milyon kişilik yeni terminal yaparak, havalimanımızı büyüttük. HES projesinde beklenen sona yaklaştık. 2 haftaya kadar su tutma çalışmaları başlayacak. Mardinli çiftçilerimize toplam 2 katrilyon lira tarımsal destek verdik. Bay Kemal’in, HDP’nin yaptığı bir yatırım var mı? Yok. Bunlara verilen oy haramdır haram. Mardin turizmi bu yıl geçtiğimiz yıla göre yüzde 400 büyüdü. Mardin’e yeni oteller açıldı. Burası turizmin merkezi, yeter ki terör olmasın. Huzur ve güven ortamı, ekonomiye, ticarete turizme de yansıdı.” diye konuştu.