Iraklı yazılım uzmanı Fatihi Mahmood Ismael, korona virüs nedeni ile dünyada yatırımların yanısıra birebir toplantılar da durma noktasına geldiğini belirtti. Korona sonrası birebir toplantıların yerini sanal alemdeki webinarlar alacak diyerek webinar hakkında bilgi verdi.

Şırnak AJANS – Yazılım alanında Türk firmalarından destek aldıklarını hiçbir zaman gizlemeyen Irak’lı yazılım uzmanı, Dünyayı etkisine alan COVID-19 pandemisi sonrası birçok alışkanlığımızın değişmek zorunda kalacağı gibi işadamlarının da işalanlarındaki görüşmelerin şekli tamamıyla değişecek. Dedi.

Korona virüs nedeniyle dünyada ve özellikle Ortadoğu coğrafyasında yatırımların durma noktasına geldiğini ve bundan sonraki süreçte değişime açık olmamız gerekir diyen yazılım uzmanı Fatihi Mahmood Ismael, özellikle işadamlarımızın teknolojiye ayak uydurabilmeleri için değişime açık olmaları gerekir. Çünkü bundan sonraki süreçte pandemi sonrası hem tedbirler hemde psikolojik etkenlerden dolayı yanyana gelmemeye özen göstereceğiz. Yanayana gelemeyeceğiz diye işleri durma-durdurma gibi bir lüksümüz olmadığı için biz değişimlere ve tekonolojilere açık olup işlerimize devam edeceğiz. Diyerek işadamlarını uyaran yazılım uzmanı Ismael bundan sonra yapılacak toplantılar için webinara dikkat çekti.

Uzman Fatihi Mahmood Ismael,webinar’ların yapılmasının birçok farklı nedeni olabilir. Webinar seminerleri yaygın olarak toplantılar yapmamamızda etkin rol oynacak. Çünkü webinar’ın sağlayıcısı isterse semineri tümüyle kayıt altına alarak daha sonradan da bunu ikili sözleşme akdi olarak ta arşivleyebilir. Ve arşivlenebilir olması işadamları için de iş akdi halini alabilmesi çok önemli olacaktır. Dedi.