Türkiye Irak Sanayicileri ve İş insanları derneği TISİAD Şırnak İl Başkanlığı’na Reber Haşimoğlu getirildi.

Şırnak AJANS – Türkiye Irak Sanayicileri ve İş insanları derneği Genel Başkan Yardımcılığı da yapan İş insanı Reber Haşimoğlu Türkiye Irak Sanayicileri ve İş insanları derneği Şırnak İl Başkanlığı’na getirildi. Daha önce temsilcilik olarak faaliyet yürüten TISİAD, bu kez Şırnak şubesini açtı. Bir grup işadamı tarafından Mersin’de 2012 yılı Mayıs ayında kurulan TISİAD, faaliyet alanını genişletme çalışmalarına hız verdi. Irak’a giriş kapısı olan Şırnak’ta yaşanan sorunların çözümü için ilk temsilciliğini bu ilde açma kararı alan TISİAD, çalışmalarını tamamladı. Almanya’dan sonra ihracat payı ile Türkiye’nin ikinci en büyük ticaret olan Irak’a giriş kapısı konumundaki Şırnak’ın sorunlarının çözümünü için TISİAD çeşitli çalışmalar yürütüyor.

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş insanları derneği Şırnak İl Başkanı Reber Haşimoğlu Habur Sınır Kapısı’nın bölgenin can damarı olduğun belirterek, yaşanacak olan sorunları çözme noktasında iki ülke arasındaki iş insanları ile çözüme kavuşturulacağını söyledi.

Türkiye Irak Sanayicileri ve İş insanları derneği TISİAD Genel Başkanı Nevaf KILIÇ

İl başkanlığına seçilen Reber Haşimoğlu hakkında açıklama yapan genel başkan Kılıç, “Habur sınır kapısı ülkemizin ticareti anlamında can damarlarımızdan bir tanesidir. diyen Türkiye Irak Sanayicileri ve İş insanları derneği genel başkanı Nevaf Kılıç, 81 ilin’in 81’inden Irak’a ihracat var. Milyar dolarları aşan ihracatımızın gerçekleştiği Habur sınır kapısına ev sahipliği yapan Şırnak ili TISİAD başkanlığına seçilmiş olan saygıdeğer işadamımız Reber Haşimoğlu’nu tebrik eder başarılarının devamını dilerim. dedi.

Reber HAŞİMOĞLU kimdir ?

Şırnak’ın Silopi ilçesinde doğup büyüyen Haşimoğlu, Eğitim,ticaret ve nakliye ile iştiğal etmekte olup evli altı kız çocuğu ile iki erkek babasıdır. Şırnak il genelinde değişik sivil toplum kuruluşlarında Aktif olarak yer alan Reber Haşimoğlu faydalı birçok vakıf ve Derneklere fahri başkanlıklar yaptı.

READ  TISİAD, Büyük Zirveyi Mersin'de Düzenlemeye Hazırlanıyor

2000 yilindan  2017’ye kadar Silopi Esnaf Ve Sanatkarlar Odasinda genel  sekreterlik görevi yaptım.

2008 yilinda özel öznur özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi’nde 2016 tarihine kadar kurumun yönetim kurulu başkanı olarak görev yaptı.

2012 Yılında Turkiye Irak Sanayiciler Ve Iş Adamlari Derneğine  TISİAD üyeliğinden  başlayarak Genel başkan yardimcisi ve Şırnak temsilcisi olarak ve halen görevini ifa ederken Şırnak il başkanlığına seçildi.

2016’dan sonra Özel Birim özel eğitim ve sağlik kurumlari ve rehabilitasyon merkezi’nde 2020’ye kadar ve halen kurumun yönetim kurulu başkanı olarak devam etmektedir.