‘’Haberiniz Var Mı? Mükemmel Bir Fırsat Sizi Bekliyor, Kendinize Gelin’’

Şırnak AJANS – YKS tarihi hakkında alınacak kararlar hafta içerisinde en çok merak edilen konular arasındaydı. Üniversite sınavına hazırlanan binlerce öğrenci dün yapılan Kabine Toplantısı sonrasındaki açıklamalara kilitlendi. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında ise üniversite sınavının tarihi hakkındaki karar açıklandı. 2020 YKS sınavı için öğrenciler uzaktan eğitim ve evde çalışmalar ile sınava hazırlanıyordu. Dün yapılan açıklamalar […]

‘’Haberiniz Var Mı? Mükemmel Bir Fırsat Sizi Bekliyor, Kendinize Gelin’’
‘’Haberiniz Var Mı? Mükemmel Bir Fırsat Sizi Bekliyor, Kendinize Gelin’’
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma5 Mayıs 2020 06:42

Şırnak AJANS – YKS tarihi hakkında alınacak kararlar hafta içerisinde en çok merak edilen konular arasındaydı.

Üniversite sınavına hazırlanan binlerce öğrenci dün yapılan Kabine Toplantısı sonrasındaki açıklamalara kilitlendi. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrasında ise üniversite sınavının tarihi hakkındaki karar açıklandı.

2020 YKS sınavı için öğrenciler uzaktan eğitim ve evde çalışmalar ile sınava hazırlanıyordu. Dün yapılan açıklamalar ile YKS’nin 27- 28 Haziran 2020 tarihinde yapılacağını duyuruldu.

‘’Haberiniz Var Mı? Mükemmel Bir Fırsat Sizi Bekliyor, Kendinize Gelin’’ Diyen Silopi FİNAL Okulları Yönetim Temsilcisi, Ali Aytış sınavlar hakkında yazılı açıklama yaptı.

FİNAL Okulları Yönetim Temsilcisi AYTIŞ, açıklamasında ;Sınavın öne alınmış olması, öğrencilerin dağınıklığını ve gevşekliğini giderdi, öğrencinin elindeki ip gevşek duruyordu.

İpin bir ucunu 27-28 Haziran’daki sınav çekti ; diğer ucunu üniversite sınavlarına azimli ve idealist olan geleceğin doktorları, avukatları, mühendisleri, öğretmenleri, hayatının hemen her alanında geleceğin liderleri olan siz değerli öğrencilerimiz çekeceksiniz, hangi taraf daha azimli, istekli, hedefine odaklanıp hiçbir şekilde taviz vermeyen, başarı ipini göğüslemiş olacaktır.

İnanıyorum ki bütün öğrencilerimiz kalan “ zamanı” en iyi şekilde yönetir ve zamanın kölesi olmazlar. Siz isterseniz kalan bu süre ile en iyi şekilde yürürsünüz. Sizlerden FİNAL Ailesi olarak bugüne kadarki çalışmalarınızı ve emeğinizi korumanızdır. Şunu unutmayalım: “En iyiyi, herkes ister; fakat onu ancak en iyiler ve en çok emek verenler kazanır.”

Ayrıca eğer mükemmellik yolunda hayalimiz varsa, her anımızın da kıymetli olduğunu unutmamalıyız. Başarılar, tesadüfen değil, uzun süren emeklerin ve çabaların ürünüdür. Bu kalan zaman, kötü düşüncelerle harcanmayacak kadar kıymetlidir. Şu anki zamanınız ve imkanlarınız sermayenizdir. Bunun için elinizdeki zamanın ve imkanların farkında olmalısınız. Daha önce şöyle bir sözümüz vardı: “ Her gününüze hayatınızın ilk günüymüş gibi başlayın ve her gününüzü de hayatınızın son günüymüş gibi bitirin.”

Bu sözün kıymeti, her zamanla beraber ; bu zamanda daha çok anlaşılır. Bir de hatırlarsınız, hayatınızın hiçbir sayfasını boş bırakmayın, yoksa hayat boş bıraktığınız o sayfaları çok acımasızca doldurur, işte bu an hiçbir şekilde boş bırakılmaya ve boşlamaya gelmez. Uzun sözün kısası, bir kalbiniz var onu hatırlayınız, bir de hedefiniz var; onu unutmayınız. Hepinize tekrardan başarılar diliyorum, hepinize inancımız tamdır, FİNAL AİLESİ olarak da hepinizin çalışmalarınızın ve emeğinizin karşılığını alacağına inanıyoruz, hepinize sağlıklı günler dileriz. Allah’ın izniyle de çok kısa bir sürede yüz yüze, o ışıl ışıl gözlerinizle yan yana gelip hem kalbinize hem beyninize hem de geleceğinize sesleneceğiz. Zihniniz açık, kaleminiz güçlü olsun. Emeğinizin de çalışmalarınızın ürünü olacağını unutmayalım.