Haberin Yerel Hâli kitabının lansmanı yapıldı

Gazeteci-Yazar Yusuf Özgür Bülbül tarafından yerel medya emekçilerine adanan Haberin Yerel Hâli adlı kitabın lansmanı ve söyleşi etkinliği BAŞİDER toplantı salonunda yapıldı. Şırnak AJANS – Başakşehir İş İnsanları Derneği (BAŞİDER) toplantı salonundaki etkinliğe özel davetliler katıldı. Gazetecilerin zorlu koşullarda çalıştığını söyleyen Muş Dernekler Federasyonu (MUŞ-DER-FED) Başkanı Hakim Tokmak, gazetecilerin toplumdaki önemine dikkat çekti. MUŞ-DER-FED Başkan […]

Haberin Yerel Hâli kitabının lansmanı yapıldı
Haberin Yerel Hâli kitabının lansmanı yapıldı
Şırnak Ajans
  • Yayınlanma11 Ocak 2022 08:18

Gazeteci-Yazar Yusuf Özgür Bülbül tarafından yerel medya emekçilerine adanan Haberin Yerel Hâli adlı kitabın lansmanı ve söyleşi etkinliği BAŞİDER toplantı salonunda yapıldı.

Şırnak AJANS – Başakşehir İş İnsanları Derneği (BAŞİDER) toplantı salonundaki etkinliğe özel davetliler katıldı. Gazetecilerin zorlu koşullarda çalıştığını söyleyen Muş Dernekler Federasyonu (MUŞ-DER-FED) Başkanı Hakim Tokmak, gazetecilerin toplumdaki önemine dikkat çekti. MUŞ-DER-FED Başkan Vekili BAGİDER Kurucu Başkanı ve Altuğlar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Altuğ, gazeteci Bülbül’ün çalışmalarının önemine vurgu yaptı. Bülbül’ün STK faaliyetlerinde kendilerine büyük katkılar sunduğunu söyleyen Altuğ, gazetelerin toplumun aynası olduğunu hatırlattı.

Daha sonra ev sahibi BAŞİDER Genel Başkanı Ergin Kaya söz aldı. 2022 yılının ilk etkinliğini yaptıklarını belirten Kaya, yeni yılın tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni etti. Gazetecilerin özellikle sivil toplum kuruluşlarına katkısının önemli olduğunu dile getiren Kaya, özellikle yerel basının kamuoyunda önemli etkisi olduğunu aktardı.

Kaya’dan sonra konuşan CHP Başakşehir Belediye Meclis Üyesi Enser Şentürk, yerel gazetelerin ve gazetecilerin içinden geçtiği zorlu sürece dikkat çekti. Gazetelere abone olunarak destek olunması gerektiğini dile getiren Şentürk, yerel basın adına yapılan çalışmadan dolayı da gazeteci Bülbül’ü tebrik etti.

Daha sonra söyleşi bölümüne geçildi. Kitabın yerel medyada gecesini gündüzüne katarak çalışan emekçilere adandığını ifade eden Bülbül, yerel gazeteciliğin haberciliğin temeli olduğunu dile getirdi. Lansmana katılım sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür eden Bülbül, STK ve basın ilişkisinin de öneminden bahsetti. Program imza ve soru-cevap bölümü ile devam etti.

Özel lansmana; BAŞİDER Başkanı Ergin Kaya, Altuğlar Yapı Yön. Krl Bşk. Cengiz Altuğ, Küçükçekmece’den İş İnsanı ve Muş-Der-Fed Başkanı Hakim Tokmak, Başakşehir Belediyesi Meclis Üyesi ve siyasetçi Enser Şentürk, Psikolog ve siyasetçi Medine Ar, İş İnsanı ve federasyon yöneticisi Şakir Taş, İş İnsanı ve Gündüzlü Derneği Başkanı Abdulgafur Doğru, Maltepe’den Av. Bedirhan Güven, Altın Spor İşletme Sahibi Erol Altıntaş, Esenyurt’tan siyasetçi ve STK yöneticisi Fesih Çakıcı, Kayalar Grup Müdürü Murat Şahbudak, İş İnsanı Hasan Özer, Rusya’da doktora yapan akademisyen/gazeteci Mesih Erol, ŞIRGAY Başkanı Halil Azizoğlu, Pendik’ten VARDER Başkanı Veysel Güneş ve seçkin isimler katıldı.

Program çektirilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.